Komisija tikrino, kaip P. Plechavičiaus, K. Pabedinsko, Gandingos gatvių gyventojai tvarko žaliąsias atliekas

2013-09-10

 

 

                 2013 m. rugpjūčio 23 dieną komisija – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vyriausiasis specialistas Nerijus Ablingis, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialistas kontrolierius Vaclovas Ramonas ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė Jūratė Bitarytė – tikrino, kaip gyventojai kompostuoja žaliąsias atliekas.
      
            Patikrinus konteinerius, esančius P. Plechevičiaus, K. Pabedinsko, Gandingos gatvėse, nustatyta keletas jų, kuriuose žalienų yra pridėta, bet didžiojoje dalyje konteinerių žalienų nebuvo. Komisijos nariai kalbėjo su  gyventojais apie tai, kad naudinga žaliąsias atliekas kompostuoti, nes iš jų gaunamas vertingas kompostas. Ant konteinerių, kuriuose  žalienų nebuvo priklijuoti lipdukai ,,Įspėjimas! Rūšiuokite komunalines atliekas!“. Juose populiariai paaiškinta, kodėl reikia rūšiuoti atliekas. Vienas gyventojas pareiškė priekaištą  UAB ,,Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ dėl nemokamai dalijamų  kompostavimui skirtų konteinerių, kurių jau nebėra, ir gyventojas negali gauti.
           
           PRIMENAME, kad negalima žaliųjų atliekų mesti į buitinių atliekų konteinerius. Vežti buitines atliekas kartu su žaliosiomis atliekomis į Jėrubaičių  sąvartyną taip pat negalima, nes jos pūdamos skatina metano dujų ir anglies dioksido, kurie kenkia aplinkai ir prisideda prie šiltnamio efekto, susidarymą. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (51-3 str.) numato atsakomybę už atliekų tvarkymo taisyklių nevykdymą – nuo įspėjimo iki nemažų piniginių baudų.

Parengė
Jūratė Bitarytė,
Plungės rajono savivaldybės administracijos
Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.