Komisija tikrino, kaip gyventojai tvarko buityje susidariusias nuotekas

2014-12-08

       Komisija  tikrino Plungės miesto gyventojų valdas, kurios nėra prijungtos prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų.

       2014 m. spalio 2 d. dieną komisija patikrino 29 sodybas, esančias  Žemaičių, Draugystės, Kuršių, Kęstaičių, Parko, Šlaito,  Telšių gatvėse ir Parko alėjoje.

       2014 m. lapkričio 27 dieną komisija patikrino  19 sodybų, esančių Plungės miesto Žemaičių, Draugystės, Kepyklos, S. Daukanto, Šlaito, Rietavo ir Telšių gatvėse bei Parko alėjoje, taip pat Nausodžio sen. Varkalių k. Sodo gatvėje.  

       Nemažai  gyventojų (virš 20 individualių valdų) jau ir šiais metais sudarė sutartis su UAB „Plungės vandenys“.

       Gyventojai taip pat buvo informuojami, kad už aplinkos ir paviršinių vandenų teršimą nevalytomis nuotekomis (pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 516 straipsnį  „Aplinkos teršimas nuotekomis“) piliečiams gali būti skiriama bauda (pirmą kartą) nuo 200  iki 1 000 litų. Pakartotini veiksmai, padaryti jau bausto asmens, užtraukia jam baudą nuo 1 000 iki 4 000 litų.

       Aplinkos ministro į sakymu nuo spalio 1 d. į sigaliojo žalos apskaičiavimo metodikos pakeitimai, nustatantys minimalų taikomą žalos atlyginimo dydį už aplinkai padarytą žalą. Nauji aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikos pakeitimai numato, kad minimalus žalos,  padaromos vandens telkiniams, žemės paviršiui ir (ar) gilesniems jos sluoksniams, sukeliamos biologinėmis medžiagomis (pavyzdžiui, nuotekomis), baudos  dydis bus ne mažesnis nei 518 Lt (150 eurų). Jei aplinka užteršiama cheminėmis medžiagomis – 691 Lt (200 eurų).

       Komisija ir toliau tikrins, ar Plungės miesto gyventojai  tinkamai tvarko buityje susidariusias nuotekas,  ir ragins  namų valdas jungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų.

       Išsamesnė informacija teikiama UAB ,,Plungės vandenys“, Noriškių k., tel. (8 448) 51 641, el. p. inzinierius@plungesvandenys.lt.

 

Parengė
Jūratė Bitarytė,
Plungės rajono savivaldybės administracijos

Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.