Komisija apžiūrėjo gražiausiųjų rinkimams nominuotas sodybas

2022-09-27

Savivaldybės komisija, sudaryta vertinti gražiausiai kaimiškose seniūnijose tvarkomas sodybas, šiemet jau baigė savo darbą. Belieka pati maloniausia konkurso-apžiūros dalis – per tradicinę Derliaus šventę, kuri Plungėje planuojama spalio pabaigoje, pagerbti geriausiai, gražiausiai, išradingiausiai, autentiškiausiai, tradiciškiausiai tvarkomų sodybų, kurias į rinkimus delegavo vietos seniūnijos, šeimininkus.

Kaip pažymėjo komisijos pirmininkė, Žemės ūkio skyriaus vedėja Airida Montvydienė, šiemet, kaip ir kiekvienais metais, išskirtos dvi kategorijos – pavyzdingai tvarkomos rajono sodybos bei pavyzdingai tvarkomos ūkininkų sodybos.

Aplankiusi 19 rinkimams nominuotų sodybų komisija nusprendė konkurso-apžiūros dalyvių vietų neskirstyti, nes visos sodybos  puikios, o kiekvienos aplinka – vis kitokia. Pasitarę komisijos nariai (mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Petrulevičienė, vyr. specialistė Laura Baumilė, Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistė (ekologė) Roberta Jakumienė) apdovanojimui išrinko tris labiausiai sužavėjusias rajono sodybas ir tris ūkininkų sodybas. Apžiūros nugalėtojai bus paskelbti Derliaus šventės metu.  

Gražiausių sodybų rinkimų konkursas skatina Plungės rajono gyventojus puoselėti savo namų valdas, diegti viešųjų erdvių gražinimo tradicijas. Geras pavyzdys tvarkant aplinką užkrečia ir kaimynus tinkamai prižiūrėti savo sodybą, puoselėti dekoratyvinius gėlynus,  vaiskrūmius, vaismedžius, gyvatvores.

Kaip ir kasmet komisija, vertindama sodybas, atkreipė dėmesį į etnografinius akcentus bei mažąją sodybos architektūrą (pavėsines, suoliukus, tvoras, vartus, koplytstulpius, kryžius ir kt.).

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Airidos Montvydienės nuotr.

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.