Kokios paskatos pritrauktų į Plungę trūkstamų specialybių atstovus?

2022-02-01

Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose svarstoma tvarka, kaip pritraukti kuo daugiau trūkstamų specialistų į Plungės rajono savivaldybės viešąsias ir biudžetines įstaigas. Siekiant , kad paklausių trūkstamų specialybių atstovai pasirinktų dirbti ir gyventi Plungės rajono savivaldybėje, jiems numatytos paskatos.

Siūloma, kad trūkstamų specialybių specialistų šeimoms, kurių bent vienas narys dalyvaus specialistų pritraukimo programoje, ir įsigys pirmąjį būstą Plungės rajone, pasinaudojus finansine paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms, Plungės rajono savivaldybė papildomai suteiks finansinę paramą – 5 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos.

Jei specialistas (ar šeima) būstą nuspręstų nuomotis, siūlomas gyvenamosios patalpos nuomos išlaidų kompensavimas (nuomos išlaidų kompensacijos dydis ne didesnis nei 100 eurų per mėnesį).

Specialistui pritraukti numatyta galimybė suteikti jam Savivaldybės būstą.

Kaip paskata taip pat siūlomas ir kelionės į darbo vietą išlaidų kompensavimas, taip pat – metinė piniginė išmoka, kurios maksimalus dydis – 6 tūkst. eurų (būtų mokama ne ilgiau kaip 3 metus, specialistui dirbant nepertraukiamai).

Reikiamiems specialistams pritraukti taip pat siūlomas metinis piniginis (300 eurų) krepšelis turizmo, sveikatingumo, grožio, sporto, kultūros paslaugoms Plungės rajone.

Dar vienas rūpestis, su kuriuo dažnai susiduria šeimos – trūksta vietų vaikams pageidaujamose mokymo ar ugdymo įstaigose. Plungėje siūloma taikyti prioritetą specialisto vaikams, priimant juos į pasirinktas rajono ugdymo įstaigas.

Įvardytas paskatas Plungės savivaldybėje siūloma teikti, kol darbuotojas dirbs įstaigoje pagal specialistų pritraukimo programą, bet ne ilgiau nei 3 metus. Pasikeitus aplinkybėms, specialistas galės kreiptis į įstaigą dėl papildomų paskatų, paskatų atsisakymo ar paskatų pakeitimo.

Šiemet trūkstamų specialistų programai savivaldybės biudžeto projekte numatyta 40 000 eurų. Paskaičiuota, kad 2022 metais būtų galima finansuoti paskatas mažiausiai trims trūkstamiems specialistams.

Pasiūlymus, kaip pritraukti į Plungę dirbti jaunus specialistus, parengė Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė, kurioje buvo savivaldybės administracijos darbuotojai, tarybos nariai, Užimtumo tarnybos, Plungės smulkiojo verslo asociacijos, Plungės technologijų ir verslo mokyklos, Plungės pramonininkų sąjungos atstovai.

Savivaldybės tarybos posėdyje, kuris numatytas vasario 10 dieną, siūloma sudaryti ir patvirtinti Trūkstamų specialistų sąrašo sudarymo komisiją, kuriai teks įvertinti Plungės rajono savivaldybės viešųjų ir biudžetinių įstaigų siūlymus bei parengti Trūkstamų specialistų sąrašo projektą.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.