Kokia yra sėkmingos mero veiklos formulė?

2015-11-11

         Kokia yra sėkmingos mero veiklos formulė? Atsakymo į šį klausimą ieškojo 48 Lietuvos merai ir vicemerai 2015 m. spalio 27–28 d. Birštone vykusiuose to paties pavadinimo praktiniuose mokymuose. Mokymuose dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

       Mokymų organizatorė – UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” (EKT) – pakvietė merus dalyvauti dviejose mokymų sesijose: savivaldybės ekonomika, investicijų pritraukimas ir sprendimų priėmimas bei ryšiai su visuomene. Šios dvi kryptys, pasak EKT vadovo Ginto Umbraso, pasirinktos remiantis mero veiklos realybe: „Siekiant efektyvaus mero veiklos tikslų įgyvendinimo, jam tenka susidurti su iššūkiu rasti finansinių resursų ir priemonių veiklai. Tam reikalinga savivaldybės investicijų pritraukimo strategija, kurios įgyvendinimui būtini bendri mero, tarybos ir administracijos sprendimai. Siekdamas šių sprendimų, meras turi gebėti efektyviai komunikuoti su visomis suinteresuotomis šalimis – politikais, administracija, bendruomene – bei gebėti pasitelkti žiniasklaidos priemones. Ši veiklos seka yra įprasta mero veiklos kasdienybėje, ir mero gebėjimas ją sklandžiai įveikti yra svarbi sėkmės prielaida.“

       Savivaldybės ekonomikai, investicijų pritraukimui skirtoje pirmojoje mokymų dienoje savo patirtimi dirbant su savivalda dalijosi Skirmantas Mačiukas, UAB „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ generalinis direktorius. Dr. Alvydas Punis, EKT partneris, merams pristatė užsienio miesto iniciatyvas technologijoms, inovacijoms ir verslumui skatinti. Pranešėjas siūlė merams atkreipti dėmesį į tris inovacijų ir verslumo skatinimui svarbius klausimus: Ar miestas yra atviras naujoms idėjoms ir naujiems verslams? Kaip miestas optimizuoja savo infrastruktūrą, reikalingą greitai augantiems verslams? Kaip miesto kasdienybėje įsitvirtina inovacijos?

       Antrą mokymų dieną, skirtą sprendimų priėmimui bei ryšiams su visuomene, dalyviai klausėsi EKT vadovo G. Umbraso pranešimo „Sprendimai savivaldai: principai, mero vaidmuo ir iššūkiai“, kuriame  pranešėjas pasidalijo savo ilgamečio darbo su savivalda patirtimi bei įžvalgomis. Pranešėjas pristatė sprendimo priėmimo modelį bei praktines jo iliustracijas Lietuvos savivaldybėse. Komunikacijos specialistas Aistis Zabarauskas su merais dalijosi praktiniais bendravimo su žiniasklaida patarimais.

       „Mokymai merams, kaip ir bet kurie kiti mūsų įmonės organizuojami mokymai, yra praktiniai. Šiuose mokymuose skatinome aktyvius patirties mainus tarp pačių dalyvių, merų, prašėme jų duoti savo receptus mero veiklos sėkmei. Džiaugiamės, kad mokymų pabaigoje pavyko išvesti ir merams pateikti, kaip įprasta fizikoje, grakščią mero veiklos sėkmės formulę. Kokia ji? Telieka tai mūsų ir dalyvių paslaptis“, – kalbėjo mokymus vedusi EKTvyr. konsultantė Jūratė Griciūtė.
 

UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.