Knygynas Plungėje vėl veikia!

2017-03-06


       Po pertraukėlės Plungėje, Senamiesčio aikštėje, tose pačiose patalpose, kuriose veikė Savivaldybei priklausęs „Varpo“ knygynas, duris lankytojams vėl atvėrė… atsinaujinęs knygynas. Iškaba skelbia, kad nuo kovo 1 dienos Plungėje veiklą pradėjo dar vienas knygynų tinklo „Vaga“ knygynas.

       Knygyno patalpas iš Savivaldybės po skelbto konkurso nuomojasi Tomo Danilevičiaus vadovaujama uždaroji akcinė bendrovė „Kontrus“, turinti socialinės įmonės statusą.

       T. Danilevičius įvykdė Savivaldybės sąlygą, kad nuomojamos patalpos būtų naudojamos ir knygyno veiklai. Knygyno vedėjos pareigos patikėtos Redai Aurylaitei. Knygyno lankytojus aptarnaus trys darbuotojai. Kitose patalpose dirbs dizaino studijos specialistai.

       Pagrindinė šio knygyno prekė – įvairiose Lietuvos leidyklose spausdintos lietuvių ir užsienio šalių rašytojų knygos. Lentynose – ne vien tik grožinė, mokomoji ar laisvalaikio literatūra, taip pat knygos apie sveikatą, psichologiją, religiją, filosofiją, ekonomiką, teisę ir t. t.

       Lydinčiosios prekės – tai įvairūs kanceliarijos reikmenys, suvenyrai, dovanos, atvirukai, taip pat ir mokyklinės prekės (pratybų sąsiuviniai, atlasai ir kt.). Čia galima įsigyti ir dovanų kuponų – apdovanotasis atėjęs pats išsirinks, kas jam patinka.

       Ant vieno iš plačiųjų knygyno stalų išdėliotos pačios naujausios, dar spaustuvės dažais kvepiančios knygos. Kitas – jau išpardavimo stalas. Trečias stalas skirtas leidiniams, kuriems tą savaitę ar mėnesį pagal tiekėjų pageidavimą taikomos įvairios akcijos. Ketvirtas stalas skirtas mėgstantiems suktis po virtuvę, mat čia daug įvairių autorių knygų apie maistą ir jo gamybą. Plačiausias stalas – leidinių vaikams!

       Beje, mažiausiesiems naujajame knygyne ypatingas dėmesys: jiems skirtas kampelis, kuriame galės statyti „Lego“, piešti arba dėlioti dėliones, kol suaugusieji išsirinks knygą.

       Užsukti į knygyną miesto centre greitai trauks ne vien tik naujos knygos, bet ir malonus kavos kvapas, mat čia planuojama įrengti ir nedidelę kavinę-arbatinę.

       T. Danilevičius sakė norintis, kad knygynas taptų plungiškių traukos centru, kuriame ateityje planuojama rengti susitikimus  ir su knygų ar knygelių vaikams autoriais. Atėjusieji į knygyną pavartyti naujas knygas galės patogiai įsitaisę prie staliukų ar tiesiog ant plačios palangės!

       Kiekvienas plungiškis knygyne laukiamas: nuo pirmadienio iki ketvirtadienio knygynas dirbs nuo 9 iki 18 valandos, penktadieniais – iki 17 val., šeštadieniais – iki 14 valandos.

       Jau pirma darbo diena parodė, kaip plungiškiai buvo išsiilgę knygyno. Vienas iš pirmųjų knygyne pasirodė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, kuris nuoširdžiai pasveikino naujojo knygyno darbuotojus su įkurtuvėmis, palinkėjo jo vedėjai Redai ir visam „Kontrus“ kolektyvui sėkmės bei pateisinti plungiškių lūkesčius, ir, naudodamasis proga, pirmasis įsigijo vieną iš šiuo metu Lietuvoje skaitomiausių knygų – „Dievas visada keliauja incognito“ (autorius – Laurent Gounelle).

       Beje, knygynų tinklas „Vaga“ pirkėjams kiekvieno mėnesio 10 dieną skelbia akciją „Po algos“ ir siūlo 10 procentų nuolaidą knygoms. Tokia galimybe galės pasinaudoti ir naujojo knygyno Plungėje lankytojai.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.