Knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2016”

2016-12-23

 

       Gruodžio 19 d. Plungės viešojoje bibliotekoje laikrodinėje vyko Knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2016”. Renginio metu labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus” ambasadoriai ir savanoriai – LR Seimo narys Andriejus Stančikas ir jo padėjėja Raimonda Bieliauskienė, Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Mantas Česnauskas, Plungės rajono tarybos narė Daina Martišienė – dovanojo geriausius 2015 m. vaikiškų knygų rinkinius visoms 48 rajone esančioms įstaigoms, kuriose yra vaikiškų knygų bibliotekos. 

       Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Fondas veikia siekdamas aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams,  skatinti vaikus skaityti, o rašytojus kurti literatūrą vaikams.

       Bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, pirmininkas  yra Kęstutis Urba, Lietuvos rašytojų sąjunga, pirmininkas yra Antanas Jonynas, fondas kas metai skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą. Konkurso tikslas – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Konkurso laureatams fondas įsteigė solidžias premijas, sudarė galimybę publikuoti savo kūrinį itin dideliu tiražu, taip pasiekiant kuo daugiau skaitytojų.

       Lėšos fondui renkamos per įvairius kultūrinius renginius, akcijų metu, gaunamos iš rėmėjų. Didžiausias sumas aukoja mecenatas Ramūnas Karbauskis. Šiais metais  išleista 13 knygų, visą „Vaikų bibliotekėlę“ sudarys  250–300 knygų.

       Jau surinktos ir išleistos daugiau kaip 10 tūkst. egzempliorių tiražu geriausių vaikiškų knygų „Vaikų bibliotekėlės“, šešios antrojo Nacionalinio vaikų literatūros laureatų knygos, viena  Prano Mašioto pasakų knygelė ir žemaičių kalbos skaitinių knygelė „Cirulielis“ bus dovanojamos visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, ligoninėms, bibliotekoms, vaikų globos namams ir t. t.

       Nuo šių metų Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“  paskyrė Fondo Globėja LR Seimo narę Gretą Kildišienę. Tikime, kad tai padės dar stipriau ir darniau vystyti abipusį bendradarbavimą visų mūsų vaikų labui.

       Šis projektas bus tęsiamas ir kitais metais. Kasmet vaikus pasieks nauja, geriausia vaikų literatūra.

 

 

 

 

Mantas Česnauskas
Mero patarėjas
 
 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.