Knygų dovanojimo šventė – bibliotekose

2017-09-25


 

Rugsėjo 22 d. Plungės viešojoje bibliotekoje vyko knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2017“. Renginio metu labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ savanoriai D. Martišienė, R. Bieliauskienė, M. Česnauskas, V. Gladiševa bei Seimo narys A. Stančikas dovanojo geriausius vaikiškų knygų rinkinius visoms Plungės rajone esančioms bibliotekoms.

Šiais metais vaikų bibliotekėlę papildė devynios knygos. Viena iš dovanotų knygų – trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatės Rebekos Unos (Jurgos Šaleševičiūtės) „Aš esu Tomas, seklys“. Seimo nario A. Stančiko ir jo padėjėjų komandos dėka rašytoja su savo šeimos trupe knygą pristatė Plungės rajono vaikams. Tai knyga apie tuos laikus, kai dar nebuvo nei planšečių, nei kompiuterių, ir net spalvoti televizoriai buvo prabanga. Nuo pat ankstaus ryto knygos pristatymas sudrebino Kulių gimnaziją.  Autorė su savo sūnumi suvaidino įvairias mizanscenas iš knygos, kurioje veiksmas vyksta kaime prieš gerus trisdešimt metų. Vaikai susipažino su strėlių mūšiais, sužinojo, kuo skiriasi Seklys Morka nuo tikro seklio ir kaip iškelti katiną Micių iš medžio. Po pristatymo mokiniai džiaugėsi dovanotomis knygomis su rašytojos autografu.

Per pietus pilnutėlė salė vaikų rašytojos laukė Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje. Su nuostaba jie stebėjo seklio Tomo rodomus triukus ir bandė juos daryti patys. Susipažino su spektakliais po atviru dangumi, išvykomis į mišką ir pasiplaukiojimais vandens dviračiais. Išgirdo, kaip smagu keistis kramtoma guma ir kokie buvo saldainiai 1986 m. O, svarbiausia, suprato, jog to meto vaikai, tokie kaip Tomas, nesiskiria nuo jų. Jie draugauja, pykstasi, kariauja ir taikosi, o, svarbiausia, nenustoja žaisti.

Paauglių būrelis gaudė kiekvieną rašytojos žodį apie knygą „Atjunk“, kuri 2015 m. buvo apdovanota dviem premijomis: Metų knygos ir Prano Mašioto premija už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams. Ji linkėjo gyvenime atsirinkti tikrąsias vertybes ir nepamiršti žmogiškos prigimties bei visų stebuklingų ypatumų, kuriuos žmogus gali patirti, puoselėti, ir nepervertinti modernių technologijų galimybių. Visi mokinukai, gavę dovanų po knygą „Aš esu Tomas, seklys“ su rašytojos autografu, klegėdami skubėjo namo, o rašytoja Rebeka Una -,į Plungės viešą biblioteką savo kelionę užbaigti paskutiniu pasirodymu. Nuščiuvusi publika stebėjo pasirodymą ir ilgai dar kartojo, kad tokio knygos pristatymo nebuvo mačiusi niekur. Labai geras jausmas žinoti, kad mūsų darbai džiugina ne tik mažųjų plungiškių, bet ir suaugusių kraštiečių širdis.

 

 

LVŽS Plungės skyriaus inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.