Kino kūrėjai ir atliekų tvarkytojai suvienijo jėgas žmonių patogumui

2014-09-23

 

Lietuvos regionuose neretai stinga pačių elementariausių galimybių, kurios yra savaime suprantamos didžiųjų miestų gyventojams. Norėdamos pakeisti situaciją, šiemet jėgas suvienijo dvi organizacijos – Lietuvių  kino akademija bei Gamintojų ir importuotojų asociacija. Todėl šiemet jų organizuojami projektai „Sidabrinės gervės naktys 2014“ bei „Mes rūšiuojam“ vyksta kartu, vienas kitą papildydami.

Mūsų savivaldybėje bus sudarytos galimybės ne tik nemokamai pasižiūrėti filmus, bet ir patogiai atiduoti buitinės technikos, elektronikos atliekas ar senas baterijas. Vasaros kino festivalio filmų peržiūra vyks 2014 m. rugsėjo 26 d. 21:00 val. Oginskių kultūros istorijos muziejaus kiemelyje arba Rietavo savivaldybės kultūros centre (Parko g. 5, Rietavas). Šiemet festivalio organizatoriai mūsų savivaldybėje organizuojamo renginio metu rodys tokius filmus:

„KAI AUGA MEDIS“, rež. Birutė Sodeikaitė

„ŠUNS DIENOS“, rež. Ieva Veiverytė

„VARDAS TAMSOJE“, rež. Agnė Marcinkevičiūtė

Prieš kino filmų seansą bus galima susitikti su kino filmų kūrėjais, aktoriais, o taip pat  dalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių vertingų prizų. Loterijoje bus galima dalyvauti su tais bilietais, kuriuos gausite festivalio dieną, projekto „Mes rūšiuojam“ vykdytojams pridavę buitinės technikos, elektronikos atliekas arba senas baterijas. Atliekas iš gyventojų rinks šiose seniūnijose tokiu grafiku:

1000 – 1020

Alsėdžių seniūnija, Platelių g. 9, Alsėdžiai (gaisrinės kieme)

1000 – 1020

Paukštakių seniūnija, Lieplaukės kelias, Paukštakiai (autobusų stotelėje)                

1120 – 1140

Žlibinų seniūnija, Plungės g., Kantaučiai (prie kultūros centro)

1100 – 1120

Žemaičių Kalvarijos seniūnija, Gardų a. 6, Žemaičių Kalvarija (prie prekyvietės)

1200 – 1220

Žemaičių Kalvarijos seniūnija, Dvaro g. 8, Gegrėnai (prie parduotuvės)    

1200 – 1220

Žlibinų seniūnija, Žemaitės g. 6, Žlibinai (prie seniūnijos) 

1300 – 1320

Platelių seniūnija, Žemaičių Kalvarijos g., Plateliai (prie degalinės)

1400 – 1420

Šateikių seniūnija, Žemaitės g., Šateikiai (prie atliekų rūšiavimo konteinerių)

1500 – 1520

Šateikių seniūnija, Minijos g., Aleksandravas (prie atliekų rūšiavimo konteinerių)

1500 – 1520

Stalgėnų seniūnija, Žalioji g. 5, Stalgėnai (prie seniūnijos)

1600 – 1620

Nausodžio seniūnija, Kulių g. 72, Nausodis (prie seniūnijos)

1720 – 1740

Kulių seniūnija, J. Tumo-Vaižganto g. 6, Kuliai (prie kultūros centro)

1820 – 1840

Plungės miesto seniūnija, Senamiesčio aikštė, Plungė

1920 – 1940

Babrungo seniūnija, Platelių g. 21, Babrungas (prie seniūnijos)                   

Beje, visos aplankytos seniūnijos pagal surinktą atliekų kiekį varžysis tarpusavyje – daugiausiai atliekų surinkusios seniūnijos gyventojams bus padovanota UAB „Ksil“ ir UAB „Atliekų tvarkymo centras“ įsteigtas prizas – saugi ir sertifikuota vaikų žaidimo aikštelė.

Šios vasaros projektas  truks visą vasarą, jo metu bus aplankyta 50 savivaldybių. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014“ kino seansai po atviru dangumi. Taip tikimasi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, suteikti galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus filmus bei lietuviška kultūra sudominti kuo daugiau žmonių. Projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų.

„Sidabrinės gervės naktys“  kai kur jau tapo smagia tradicija. Šio festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami ir toliau regionuose populiarinti lietuvišką kiną. Tradicinis yra ir projektas „Mes rūšiuojam“, kuriuo siekiama, kad rūšiavimas ir saugus atliekų perdirbimas taptų įprasta kiekvieno mūsų kasdienybe. Todėl atliekų surinkimo tinklas kuriamas ir organizuojamas taip, kad žmonėms būtų kuo patogiau atliekas atiduoti licencijuotiems atliekų tvarkytojams, o ne mesti pakelėse, pamiškėse ar į buitinių atliekų konteinerius.

„Kol atliekų surinkimo tinklas nepriartės prie žmonių, tol rūšiavimo rezultatai nebus džiuginantys. Todėl šiemet kartu su vasaros kino festivaliu leidomės į kelionę po Lietuvą, rinksime elektroniką ir baterijas visose seniūnijose, kad tik rūšiavimo tinklas būtų kuo patogesnis“, – sakė A.Skinulis.

 

Gamintojų ir importuotojų asociacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.