„Kino karavanas“ atvyksta į Plungę: nemokami filmų seansai po atviru dangumi

2021-06-30
 
KINO KARAVANAS GargzÌŒduose, 2020, nuotr. Andrius Kundrotas
KINO KARAVANAS Marijampolėje, 2020, nuotr. Vytenis Skroblas
 


Atsinaujinęs ir išaugęs festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ pradeda aštuntąjį kelionių po Lietuvą sezoną. Projektas šiemet leidžiasi į tikrą ekspediciją – nemokami filmų seansai po atviru dangumi vyks net 40 Lietuvos miestų ir miestelių. Renginių metu tradiciškai bus rodomi ryškiausi, daugiausiai kritikų pripažinimo bei žiūrovų simpatijų sulaukę festivalio „Kino pavasaris“ filmai.

Liepos 3 d., šeštadienį, „Kino karavanas“ lankysis Plungėje, kur kartu su Žemaičių dailės muziejumi žiūrovus pakvies į trijų filmų peržiūras Mykolo Oginskio rūmų parteryje įsikursiančiame lauko kino teatre.

Šio sezono „Kino karavano“ naujiena – LED ekranas, reiškiantis ne tik įspūdingą vaizdo kokybę, bet ir galimybę rodyti filmus dienos metu, bei yra vienintelis toks tarp keliaujančių kino projektų Lietuvoje.

Liepos 3 d. filmų seansai Plungėje:

16 val. filmas visai šeimai „Vampyriukas“.

Šis žaismingas filmas pasakoja apie mažąjį vampyriuką, kuris gyveno vaiduoklių name. Nors laiką leido linksmųjų pabaisų draugijoje, jis vis tiek siaubingai nuobodžiavo. Vieną dieną nusprendė slapta išsmukti iš namų ir leistis į nuotykį ⎯ ieškoti naujų draugų.

18 val. komiška drama „Dar po vieną“ (N-16).

Šiemet apdovanotame „Oskaru“ filme pasakojama apie grupelę gyvenimo išvargintų mokytojų, nusprendusių paanalizuoti teoriją, teigiančią, kad žmogaus kraujyje egzistuoja tam tikras „alkoholio trukumas“ – išlenkus taurelę atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įkvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.

20:30 val. filmas „Liepsnojančios moters portretas“.

Filme vaizduojama nuošali sala Bretanėje XVIII amžiaus viduryje. Jauna tapytoja Marijana pasamdoma nutapyti neseniai iš vienuolyno išėjusios Eloisos vestuvinį portretą. Būsimoji nuotaka nežino apie savo motinos už nugaros planuojamas vestuves, todėl Marijanai liepta tapyti slapta. Apsimesdama pasivaikščiojimų palydove, dailininkė dienomis ją tyrinėja, o nakčia, kai ji miega, tapo. Tiksint pirmoms ir paskutinėms Eloisos laisvės akimirkoms tarp moterų įsižiebia uždrausti jausmai.

Daugiau informacijos ir tikslios seansų rodymo vietos bei laikai nuolat pildomi ir skelbiami http://kinokaravanas.lt/ 

Organizatoriai informuoja, kad kai kurių seansų metu žiūrovai bus fotografuojami, o nuotraukos naudojamos projekto komunikacijoje.

„Kino karavanas“ įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, projektą remia Lietuvos kino centras, projekto partneris – Reikjaviko tarptautinis kino festivalis. Projekto draugas, besirūpinantis Skandinavijos šalių kinu – Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

 

ŽDM inf. 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.