Kelmėje vyko mokslinė-praktinė konferencija VAIKŠ² SVEIKATA – ŠALIES SVEIKATOS POLITIKOS PRIORITETAS

2014-10-15

       Spalio 10 dieną Kelmėje vyko mokslinė-praktinė konferencija „Vaikų sveikata – šalies sveikatos politikos prioritetas“. Konferencija buvo skirta visų profesinių kvalifikacijų gydytojams, sveikatos priežiūros specialistams, slaugytojams, visuomenės sveikatos specialistams, soc. darbuotojams.

       Ši konferencija Kelmėje vyksta kiekvienais metais. Konferencijos rengėjai yra: Pasaulio sveikatos organizacija, Nacionalinė sveikatos taryba, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Kelmės rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, Šiaulių visuomenės sveikatos centras.

       Į šią konferenciją vyko Plungės r. sav. visuomenės sveikatos biuro mokyklose dirbančios visuomenės sveikatos specialistės: I. Virketė, M. Mikašauskienė, A. Šarkauskienė, R. Petreikienė. Konferencijai pirmininkavo prof. dr. Juozas Pundzius ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas. Įžanginius žodžius tarė  garbūs svečiai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Europos Perlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė ir Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis.

       Konferencijos metu buvo pristatytos aktualios temos: antsvorio (nutukimo) problemos, kofeino  turinčių produktų vartojimo paplitimas Lietuvoje, mokinių fizinio aktyvumo skatinimas, taip pat buvo pristatyti įvairūs vaikų sveikatos stebėsenos tyrimai. Prof. dr. Apolinaras Zaborskis teigė, jog yra 5 veiksniai, kurie žaloja sveikatą: tai alkoholizmas, mažas fizinis aktyvumas, netaisyklinga mityba, rūkymas (ypač padidėjęs tarp mergaičių) ir stresas. Tai pat nesuvaldyta ir TBC. Net 41 proc. vaikų turi psichikos sutrikimų. Prof. dr. Rasa Jankauskienė teigė, jog sėdima gyvensena yra pagrindinė šių  dienų problema. Prof. dr. Aušra Petrauskienė konstatavo, jog atsiranda „suaugusiųjų“ ligos vaikams: aukštas kraujospūdis, įvairios širdies  kraujagyslių ligos ir t. t. Ingrida Zurlytė kalbėjo, jog turi būti kuriamos strategijos ir priemonės investuoti į vaikų ir paauglių apsaugą, sveikatos skatinimą ir ligų prevenciją. Jei atsižvelgsime į vaikų ir paauglių poreikius, o priemones, programas grįsime  vaiko teisėmis, pasieksime teigiamo poveikio vaikų ir paauglių sveikatai ir gerovei.

 

 

Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Šarkauskienė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.