Keliavome Lietuvos laisvės kovotojų, partizanų takais (nuotraukos)

2018-05-21


Siekdamas ugdyti paauglių tautinį sąmoningumą ir pilietiškumą, Šateikių vaikų dienos centras šį pavasarį vykdė projektą „Keliaujame Lietuvos laisvės kovotojų, partizanų takais“, kurį rėmė „Vaiko vartai į mokslą“ organizacija. Projekto metu paaugliams buvo pristatomas vienas tragiškiausių ir herojiškiausių Lietuvos istorijos laikotarpių – 1944 – 1953 m. Vaikai buvo supažindinti su Žemaičių apygardos rinktinėmis, vadais, partizanais.

Įvyko susitikimas su plungiškiu fotografu, kraštotyrininku, rezistencijos metraštininku Alfonsu Beresnevičiumi, kuris parodė bei papasakojo užrašytus partizanų, ryšininkų bei jų giminaičių atsiminimus. Susitikimo metu paaugliai išgirdo įdomių istorijų ir gavo atsakymus į pačius įvairiausius klausimus apie partizanų kovas.

Buvo suorganizuota išvyka į Telšius, kur aplankėme Alfredo Jonušo sodybą – muziejų. Šis žmogus buvusiame medžiotojų namelyje yra įrengęs ekspoziciją Dievo Krėslo miško partizanams. Taip pat Alfredas Jonušas surengė žygį po atnaujintas partizanų buveines (bunkerius) Telšių rajono miškuose.

Projekto metu įvyko dešimt užsiėmimų, kuriais buvo siekiama į veiklas įtraukti pačius paauglius – jie turėjo atlikti įvairiausias kūrybines užduotis (sugalvoti klausimus, rasti nuotrauką, įsidėmėti datą, pavaizduoti piešinyje, padiskutuoti, kokios dainos yra priimtinos šiuolaikiniams paaugliams, kokios yra prasmingos visai mūsų tautai, bei sudainuoti partizanų dainą ar pan.). Kiekvieno užsiėmimo metu paaugliai rinko taškus bei gavo apdovanojimus.

Projektas baigėsi, bet liko nuostabūs prisiminimai, užmegzti nauji draugiški santykiai, daug žinių bei didžiavimosi savo šalimi jausmas.

         

 Projekto vadovė Laura Grudikienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.