Kas žinotina tėvams, kai jų vaikas vyksta į užsienį

2014-06-06

              Artėja vasaros atostogų metas. Nemaža dalis vaikų kartu su tėveliais ar giminaičiais vyks poilsiauti į užsienį , leis dienas stovyklose svetur. Kaip tinkamai pasiruošti vaiko išvykimui į užsienį ? Kokius dokumentus reikia turėti, kad kelionė būtų be rūpesčių ir kupina tik gerų į spūdžių? Šie klausimai šiandien kyla ne vienai šeimai.

              Vaiko asmens dokumentai, patvirtinantys vaiko asmens tapatybę bei pilietybę ir skirti vykti į užsienio valstybes, yra Lietuvos Respublikos pasas ir asmens tapatybės kortelė (pastaroji gali būti naudojama vykti į užsienio valstybes, su kuriomis sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai). Atkreiptinas dėmesys, kad vaiko gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį . Labai svarbu, kad vaiko asmens dokumentai būtų galiojantys, nes jie paprastai galioja trumpesnį laiką (2–5 metus).

              Į Šengeno erdvei priklausančias valstybes nepilnametis gali išvykti vienas, t. y. nelydimas tėvų arba vieno iš tėvų. Jam būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Dabar Šengeno erdvei priklauso 26 valstybės:

– 22 ES narės: Austrija, Belgija, Danija, Graikija, Ispanija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Suomija, Švedija ir Vokietija, Lietuva, Latvija, čŒekija, Estija, Lenkija, Malta, Slovakija, Vengrija, Slovėnija;

– 4 ne ES valstybės: Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija ir Šveicarija.

              Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su bent vienu iš tėvų, kito rašytinio sutikimo nereikia. Tėvai turi susitarti tarpusavyje dėl vaiko vykimo į užsienio valstybę. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą.

              Vaikui į užsienio valstybę vykstant vienam ar su lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.

              Vykstant vaikų grupėms į organizuotas keliones ar su sporto, meno, mokslo kolektyvais, kelionės organizatorius sudaro išvykstančių vaikų ir lydinčių asmenų sąrašą, kurį pateikia Lietuvos Respublikos pasienio punkto pareigūnams. Vaiko duomenys į sąrašą į traukiami gavus bent vieno iš vaiko tėvų ar globėjo (rūpintojo) rašytinį notariškai patvirtintą sutikimą.

              Vaikų laikiną išvykimą iš Lietuvos į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 22 d. nutarimas Nr. 302 „Dėl vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo tarnybos

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.