Kartu su alsėdiškiais Vilniuje dainavusi Diana Nausėdienė: „Kitas Jūsų koncertas turi įvykti prezidentūroje“

2019-11-18


 

 

Lapkričio 23 –oji – Lietuvos kariuomenės diena. Šią datą kiekvienais metais mini ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos  bendruomenė, turinti savo šaulių kuopą.

Šiemet šiai progai skirtas  vienas iš renginių vyko Vilniuje. Gimnazijoje svečiuojantis  dainininkei, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei Veronikai Povilionienei  sulaukta netikėto kvietimo  – Vilniuje surengti koncertą, skirtą Lietuvos kariuomenės dienai, jos vedamų vakarų cikle „Pasidainavimai su Veronika“.

Koncertinę programą rengė  gimnazijos vaikinų vokalinio ansamblio ir  LŠS Žemaitijos 8-osios rinktinės pučiamųjų orkestro  dalyviai, padedami mokytojų Martyno Miliausko ir Lino Senkaus.

Vakarai „Pasidainavimai su Veronika“ Vilniaus mokytojų namuose vyksta jau keleri metai. Jie yra populiarūs tarp vilniečių ir miesto svečių – tai neeilinis koncertas, o renginys, kuriame dainuoja visi susirinkusieji.

Pristatydama alsėdiškius, vakaro šeimininkė V. Povilionienė sakė, kad tai  pirmas iš tiek toli ir tokios sudėties atvykęs kolektyvas.

Norint dalyvauti V. Povilionienės vakare, būtina sąlyga, kad visos dainos turi būti dainuojamos „gyvai“.  Kiekviena daina pristatoma. Klausytojams įdomu, kodėl viena ar kita daina įtraukta į repertuarą. Daug prisiminimų apie partizanų ir lietuvių karines dainas papasakojo ir pati Veronika. Neapsieita ir be žemaitiškų dainų. Vieną jų atliko merginų duetas – buvusi gimnazistė, šiuo metu studijuojanti Vilniuje Iveta Silkauskaitė ir abiturientė Gerda Šukytė.

Didžiulė garbė, kad į šį renginį alsėdiškių kvietimu atvyko ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. „D. Nausėdienė, sveikindama su artėjančia Kariuomenės diena visus esamus ir būsimus karius bei jų vadus, kalbėjo: „Mielas jaunime, kai jūs uždainuojate – verkia siela, kai jūs užgrojate maršą – skamba ne tik nuostabūs muzikos garsai, bet ir gyvenimo triumfas. Labai linkiu, kad jūs būtumėte tie kariai, kurie saugo mūsų valstybę, mūsų laisvę. Ir kad jums niekada netektų sudėti aukos. Tebūnie mūsų visų kelias šviesus, tegul žydi ir klesti mūsų valstybė. Tegul būna Lietuva tiltas, jungiantis kultūras ir joje gyvenančius žmones. Ačiū, kad esate. Ačiū, kad dainuojate ir suprantate partizanų dainas. Partizanų dainos – tai sielos rauda, kurią mes paliekame ateinančioms kartoms. Joje aišku, kas yra didvyris, o kas išdavikas, kas yra sąžinė, kas yra tikras gyvenimas“, – rašoma Lietuvos Respublikos Prezidento spaudos tarnybos išplatintame pranešime.

Po koncerto D. Nausėdienė dar ilgai bendravo tiek su mokiniais, tiek su pedagogais. Gavę itin didžiulį gerų emocijų pliūpsnį, pokalbio pabaigoje  gimnazistai sulaukė dar vienos staigmenos: D. Nausėdienė  kitų metų pradžioje pakvietė juos koncertuoti prezidentūroje.

Į pasidainavimus kartu su alsėdiškiais atėjo ir Vilniuje gyvenantys  buvę alsėdiškiai, gimnazijos socialiniai partneriai iš  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos.

Iki koncerto pradžios Vilniaus mokytojų namuose gimnazistai turėjo retą progą apsilankyti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Lankytasi ten, kur paprastai žiūrovai neįleidžiami – grimerinės ir rekvizito kambariai, apšvietimo ložės ir dailininkų dirbtuvės, orkestro duobė ir nusileidžiantys bei pakylantys kulisai – kaip visa tai veikia, mokiniai galėjo išvysti savo akimis.

Susitikti su alsėdiškiais laiko rado net Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas. „Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras – tai  įstaiga, kurioje kasdien dirba   600 žmonių, viskas turi būti sustyguota sekundžių tikslumu, žiūrovas atėjęs neturi matyti jokių pauzių. Tokiam darbui pirmiausia būtinas begalinis susiklausymas ir komandinis darbas,“ – apie darbo subtilybes ir karjeros galimybes teatre pasakojo jo vadovas.

Greitai suradus  bendrą kalbą su direktoriumi, net  surengta  visai neplanuota repeticija, aptartos galimos bendradarbiavimo galimybės.

                     

Informaciją parengė Daiva Gramalienė

Nuotraukos – Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, aut. Robertas Dačkus 


 

 


                      

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.