Kariuomenės dieną – pažintis su statutinėmis profesijomis

2015-05-30

Alsėdžių gimnazijoje kiekvienais metais, minint Kariuomenės ir visuomenės bei partizanų pagerbimo ir vienybės dieną, vyksta šiai progai skirti renginiai. Renginių metu pristatomos profesijos, kurių šiandien labiausiai trūksta Lietuvos kariuomenei, aiškinamasi, kokių gebėjimų ir įgūdžių reikia vienai ar kitai profesijai, kokios profesijos vadinamos statutinėmis ir kt.

        Šiemet taip pat sulaukta nemažai svečių. Nuo pat ankstyvo ryto gimnazistams pamokas vedė jaunieji mokslininkai iš Vilniaus universiteto. Didelio susidomėjimo  sulaukė pamokos „Biomechanika ir judesių registravimo sistema“, įdomieji fizikos eksperimentai „Mokslo šturmas“, parodytas  3D filmas „I, Human“ (įgarsintas anglų klaba), lazerių programa „Langas į šviesos pasaulį“.

        Renginiai prasidėjo gimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorei Daivai Gramalienei pristatant svečius, o svečiams –  gimnaziją.  Visus susirinkusiuosius dainomis pasveikino 2015 metų Žemaitijos regiono Šaulių sąjungos mėgėjų meno kolektyvų laureatės – gimnazijos merginų trio – Iveta Silkauskaitė, Silvija Jonušaitė ir Donata Budreckytė – bei  antros vietos laimėtojas – vaikinų vokalinis ansamblis.

        Gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas, sveikindamas visus susirinkusiuosius, pripažino, kad mokykla garsėja pačiais įvairiausiais pasiekimais – tiek ugdymo, tiek sporto, meno srityse ir net savo jaunatviškomis idėjomis, kurios pripažįstamos šalyje.  Daugiausia bendraamžių palaikymo sulaukė gimnazistų Jono Mockūno ir Roberto Dobilo pristatyta jaunimo socialinio verslo idėja, kuri Europos jaunimo savaitės respublikiniame renginyje „Idėja+“ buvo pripažinta geriausia, o jos sumanytojai liepos mėnesį pakviesti kelionėn į Briuselį.

        Pristatyta ir gimnazijos komanda, respublikiniame profesinio informavimo konkurse „Jūrų keliais – 2015“ užėmusi antrą vietą ir laimėjusi kelionę keltu DFD SEAWAYS į Švediją, pasidžiaugta sportininkų laimėjimais, kurie vien per balandžio ir gegužės mėnesius į gimnaziją parvežė net 6 iškovotas taures, prisiminta anglų kalbos „Kengūros“ laimėtoja, vėliau tapusi respublikinio vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo laureate Deimantė Tumkutė ir jos laimėta kelionė į Austriją ir Slovėniją. Renginyje dalyvavo didelis būrys mokinių iš Telšių bei Plungės rajono mokyklų. Plungiškius atlydėjo rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė.               

        Išklausę trumpų svečių pasisakymų apie būsimas pamokas, tiek alsėdiškiai, tiek svečiai toliau pamokas tęsė atskiruose kabinetuose. Bene didžiausio susidomėjimo sulaukė KASP 604  kuopos savanoriai, kuriems teko ne tik pristatyti savanorių veiklą, bet ir atsakinėti į klausimus, kaip sudaromi šauktinių sąrašai, kuo skiriasi savanoriai ir kviečiami šauktiniai. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros centro specialistė Greta Monkevičiūtė kartu su mokyklos kursantais taip pat nestokojo interesantų. Mokiniai domėjosi, kuo skiriasi karinių jūrų laivų darbuotojai nuo kitų, kokių gebėjimų turinčių mokinių laukia ši mokykla.

        Pirmą kartą renginyje dalyvavo Plungės darbo biržos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Alma Murašovienė. Ji ne tik pristatė jaunimo įsidarbinimo ir užimtumo vasaros metu galimybes, bet ir teikė konsultacijų visiems  mokiniams.

        Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir joje rengiamus specialistus pristatė Plungės valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Mindaugas Kaunas, pasieniečių mokyklą – pareigūnas Vidmantas Radavičius, Vilniaus Gedimino technikos universitetą – doc. Arūnas Jaras.

        Išklausę  teorinės pamokos dalies, visi renginio dalyviai buvo pakviesti į mokyklos vidinį kiemą, kuriame virė jau visai kitokios aistros. Vyko mini viktorina, kurią surengė VGTU  (beje, viktorinos dalyviai sužinojo, kad VGTU – reiškia Vienas geriausių technikos universitetų) atstovai, Valstybės sienos  apsaugos rinktinės pareigūnai kinologai demonstravo pačias įvairiausias užduotis su dresuotais šunimis, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai  surengė jūrinių mazgų rišimo konkursą, KASP 604 kuopos savanoriai surengė „Kario kelio“ varžytuves.

        Karjeros diena Alsėdžių gimnazijoje tradicinė ne tik pažintimis su statutinėmis profesijomis. Jau daug metų renginio aptarimas vyksta, visiems drauge vaišinantis kareiviška koše, kuriai reikalingų produktų įsigijimą finansuoja Savivaldybės tarybos narys verslininkas Petras Beinoras, už ką esame jam labai dėkingi.

 

Informaciją parengė Daiva Gramalienė
Alsėdžių gimnazija
 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.