Karantino portretai

2020-11-23

 
 
 

 

Kleopo draugija, bendradarbiaudama su VšĮ „Vandens bokštas“, Vieno kūrinio galerijoje {1KG} pristato Valentino Klimašausko ir Gailės Pranckūnaitės kūrinį „Karantino portretai“. Paroda startuoja lapkričio 20 dieną ir veiks iki gruodžio penktosios vakaro. Šį pristatymą remia Lietuvos Kultūros taryba per regioninės plėtros programą.

Ryšium su pandemine situacija šalyje atidarymo renginiai nėra numatyti. Visi norintys pamatyti kūrinį gyvai, gali tai padaryti atėję prie galerijos Plungės senamiesčio aikštėje 5. Kūrinys instaliuotas tiesiog ant galerijos vitrinos stiklo iš lauko pusės ir yra viešai prieinamas.

Valentinas Klimašauskas žinomas kaip šiuolaikinio meno parodų kuratorius, knygų „Daugiakampis“ ir „Alfavilnius“ autorius, o Plungėje prisistato ir kaip vaizduojamojo meno kūrėjas. Parodoje rodomas plakatas–skelbimas „Karantino portretai“ yra V. Klimašausko bei grafikos dizainerės G. Pranckūnaitės bendradarbiavimo rezultatas.

Darbas reflektuoja nūdieną ir veikia kaip nuoroda savanoriškam publikos įsitraukimui į kūrinį. Tai tam tikra įžanga naujiems tekstams atsirasti, kuri net ir nesulaukusi jokios reakcijos stabilizuojasi „savipakankamumo“ progresijoje, kurioje dviejų gretutinių narių skirtumas išlieka pastovus. Tai yra tam tikras skaitytojo ir rašytojo santykis. Skaityti žadantis rašytojas ir jam parašyti nusiteikęs skaitytojas turi galimybę susitikti šio kūrinio pagalba. Kūrinys veikia kaip tekstas ir kaip pretekstas, o kaukių dėvėjimas tiek pat būtinas, kiek ir neišvengiamas.

Parodos organizatoriaus Juozo Laivio teigimu: „šiuo atveju viešai eksponuojamas kūrinys yra įdomus žanriniais ir perspektyviniais aspektais. Skelbimo kaip specifinio komunikavimo reabilitavimas skaitmeninių technologijų akivaizdoje, net ir be nostalgijos pakankamai paveikus. Per kūrinį išsakomos tęstinumo poreikio perspektyvos individualizuotos, bet patrauklios. Akivaizdu yra tai, kad jei šis darbas būtų eksponuotas prieš metus tokiame pavidale kaip rodomas dabar, jis būtų buvęs visiškai nesuprastas. Kaip tai bus galima perskaityti po metų lieka paslaptingai atviras klausimas.“

 

Kleopo draugijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.