Kalvariškiai žiemą išgabeno „medikopteriu“

2019-03-07


 

 

Kovo 5-osios popietę kalvariškius Žemaičių Kalvarijos kultūros centras sukvietė į Užgavėnių šventę. Sugužėjo į aikštę čigoniukai, žydukai, raganiukės ir velniukai. Buvo paskelbtas „Blyno“ konkursas. Kiekviena persirengėlių grupė turėjo pristatyti savąjį blyną. O jų būta įvairių. Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Sosieda“ padovanojo susirinkusiesiems „muzikinį blyną“. Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos atstovai iš Platelių atsivežė Mergelę ir Oželį. Sakė, turį surasti dar šimtą keturiasdešimt ožių į Seimą. Senelis Adomas su anūkais sugrojo trankią „Ontės polką“. Visus nustebino į aikštę atvykęs sporto klubo „Kalvynas“ „medikopteris“ ir jo gelbėjimo komanda. Jie buvo pasiruošę kalvariškius išgelbėti nuo žiemos ir ją kuo toliau išgabenti.

Moterys ir merginos galėjo išbandyti rankos taiklumą, mėtydamos lankus. Taikliausioji į vyrus gausianti Kanapinį, o mažiau sėkminga – tik Lašininį šiam vakarui.  Lašininis vaišino susirinkusiuosius ant laužo keptomis dešrelėmis. Šauniosios šeimininkės prikepė ir tikrų mielinių blynų, išvirė gardžios arbatos.

Netrukus susirungė Lašininis ir Kanapinis. Vyriausioji Ragana skelbė Kanapinio pergalę. Sukalbėję įvairiausius burtažodžius, šūksniais varę Žiemą, persirengėliai su fakelais skubėjo uždegti tamsos ir žiemos simbolį „Morę“.

Daugiau nuotraukų >>>>>

 

Žemaičių Kalvarijos KC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.