Kalvariškiai šviesos ieškojo naktyje (renginio nuotraukos)

2019-09-10

 
 

Ketvirtus metus iš eilės pirmąjį rugsėjo penktadienį Žemaičių Kalvarijos kultūros centras ir bendruomenė „Gardai“ pakvietė pasikrauti naujų įspūdžių, spalvų, pasigėrėti įspūdinga muzikos, šviesos ir vandens švente. Miestelis pasipuošė ryškiausiomis šviesų spalvomis, šviečiančių dekoracijų įvairove, įspūdingu šokančiu ir grojančiu fontanu bei nepakartojamais muzikos garsais.

Vėlyvą rugsėjo 6-osios vakarą į Žemaičių Kalvariją prigužėjo be galo daug kalvariškių ir svečių pasigrožėti švytinčiomis miestelio erdvėmis, pasiklausyti muzikos. Abejingų nepaliko Žemaičių Kalvarijoje dar neregėtas šokantis, šviečiantis ir grojantis fontanas. Ne vienas stebėjosi Žemaičių Kalvarijos bendruomeninių organizacijų, kultūros bei seniūnijos darbuotojų išradingomis šviečiančiomis dekoracijomis. Akį traukė nuostabiai apšviesta erdvė, viliojo muzikos garsai. Aptemus žiūrovų virtinė, pakviesta vakaro programos vedėjų Rimos Jokubauskienės ir Broniaus Kleinausko, lydima mergaičių „vadilučių“ ir šviesos nešėjo Dovaldo, aplankė fontaną ir pajudėjo link scenos, sudarydami gyvą atitvarą meninės programos atlikėjams.  

Šventinę programą pradėjo jaunosios šokėjos, vadovaujamos Sandros Jazdauskienės.  Nuostabią muzikinę programą žiūrovams dovanojo Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro populiarioji muzikos grupė ,,Pilnatis“ (vadovė Lina Kairytė), Šilutės rajono Juknaičių šokio kolektyvas ,,Juknaičiai“ šoko trankius liaudiškus šokius (kolektyvo vadovė Loreta Margarita Černeckienė), sušalti neleido ir pajudėti kvietė Radviliškio rajono Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela ,,Užuovėja“ ir vadovas Edvinas Kažukauskas. Toliau susirinkusiuosius linksmino Žemaičių Kalvarijos kultūros centro estradinė grupė „Vintažas“, vadovaujama Rimo Jazdausko. Į šventę atvykęs „Putų šou“ pradžiugino ne tik vaikus, jaunimą, bet ir suaugusiuosius. Juk kai ne taip ryškiai apšviesta erdvė, galima krykštauti, džiūgauti, žaisti  ir lyg vaikystėje patirti pačių geriausių emocijų, o dar kai tiek daug putų ir kiekvienas apaugęs kalnu burbulų, sunku pasakyti, kiek tau metų.

Šviesos ir muzikos festivalis „Šviesos ieškok naktyje“, gimęs 2016 metais, kai Žemaičių Kalvarija buvo Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, šiemet vėl pasikvietė draugus, partnerius, taip pat 2016 metais buvusius mažosiomis sostinėmis, kuriuos nuoširdžiai pasveikino Savivaldybės mero patarėjas Žydrūnas Purauskis.  

Renginys finansuotas iš LEADER programos, kurią administruoja Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė.

Su šypsena veiduose, pakilia nuotaika kalvariškiai ir svečiai dar ilgai gėrėjosi švytinčiu miesteliu, nes, anot poeto Vytauto Mačernio „ … Ta rugsėjo naktis, kaip svajonė graži: tokią naktį rašyti, svajoti ir mylėti norėtųs… “

 

 

 Å½KKC inf.

 

 

 

 

 

    

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.