Kaip tapti studentais? Daug atsakymų iš pirmų lūpų

2013-04-16

 

 

     Baigiantis mokslo metams, vyresniųjų klasių mokiniams iškyla vis daugiau klausimų, į kuriuos atsakymų jie ieško pačiais įvairiausiais būdais. Šiais mokslo metais mokyklose, vykdančiose projektą  „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas bendrojo lavinimo mokyklose“, dirbantys specialistai padeda moksleiviams gauti atsakymus į visus juos dominančius klausimus.

     Alsėdžių vidurinėje mokykloje 11-12 klasių mokiniams vyko susitikimas su LAMABPO (Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti) Valdybos pirmininko pavaduotoju, KTU priėmimo skyriaus vedėju doc. Sauliumi Raila. Svečias  išsamiai supažindino su 2013 ir 2014 metų stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka ir pakeitimais. Moksleiviams įdomu buvo sužinoti, kaip skaičiuojami konkursiniai balai, kaip keisis egzaminų tvarka, kokių klaidų daro stojantieji, pildydami prašymus LAMABPO duomenų bazėje.

     Svečias akcentavo, kad šiuo metu Lietuvoje yra 45 aukštosios mokyklos, kurios siūlo  500 studijų programų ir 363 neuniversitetines studijų programas. S. Raila moksleivius supažindino, kaip skaičiuojamas studijų krepšelis, kaip sudaroma konkursinė eilė. Moksleiviai džiaugėsi puikia galimybe gauti visus atsakymus iš pirmų lūpų.

     Tiems, kurie ruošiasi pasirinkti profesinio ugdymo įstaigas, buvo surengtos išvažiuojamosios profesinio veiklinimo dienos į Plungės technologijų ir verslo mokyklą bei VšĮ Telšių profesinio rengimo centrą. Telšių profesinio rengimo centras šiuo metu įsikūręs Telšiuose ir Varniuose. Varniuose surengtoje profesijų šventėje  „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“ mokyklos dešimtokai išbandė savo galimybes įvairiuose kiemeliuose, galėjo praktiškai išmėginti savo įgūdžius. Susipažinta su gyvenimo bendrabutyje ir laisvalaikio sąlygomis.

     Išbandyti save pačiose įvairiausiose veiklose ruošiasi ir mokyklos vienuoliktokai. Jiems suplanuota profesijų pažinimo diena Klaipėdos aukštojoje jūreivystės mokykloje, Siuvimo ir paslaugų verslo bei Valstybinėje Klaipėdos kolegijoje.

     Visa ugdymo karjerai veikla Alsėdžių vidurinėje mokykloje skirta tam, kad dar mokykloje besimokydami moksleiviai galėtų gauti išsamius atsakymus apie profesijų pasirinkimą ir studijų galimybes.

Daiva Gramalienė, karjeros koordinatorė
 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.