Kaip sako klasikai, kas galėtų paneigti…

2017-09-20


 

     Pastaruoju metu tiek Plungės, tiek Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjo informacija, kad Plungės rajono savivaldybės administracija  „nederinusi su Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – LAKD), vykdė „Žiedinės sankryžos Plungės miesto Dariaus ir Girėno ir Alanto gatvių statyba” konkursą ir pasirinko nugalėtoją, pasiūliusį aukščiausią kainą“.

      Noriu Jus plačiau informuoti apie šį konkursą, jo sąlygas, derinimą su LAKD ir kitus niuansus, kurie, manau, Jums bus įdomūs.

      Visų pirma, kodėl šiame konkurse dalyvavo ir LAKD, ir Plungės rajono savivaldybė? Ne visos Plungės miesto gatvės yra Plungės rajono savivaldybės balanse. Plungės miesto Dariaus ir Girėno gatvę tvarko, prižiūri ir taiso LAKD pavaldi valstybės įmonė „Telšių regiono keliai“. Naujai statoma Alanto gatvė bus Plungės rajono savivaldybės balanse. Šios gatvės įrengimas yra būtinas, nes, pradėjus tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės m. Dariaus ir Girėno g. įrengimą, bus panaikintas įvažiavimas į Luknos gatvę, ir joje esantys gyventojai bei įmonės nebeturės galimybės patekti į savo teritorijas.

      Kadangi nuosavybė statybos vietoje priklauso dviem skirtingoms institucijoms, viena iš jų, šiuo atveju – LAKD, suteikė Plungės rajono savivaldybės administracijai įgaliojimą vykdyti viešuosius pirkimus. Pirkimo sąlygų derinimo su LAKD procedūra pradėta 2016 m. gruodžio mėnesį. Visi viešojo pirkimo derinimo dokumentai, kurių buvo tikrai nemažai, iškilus konfliktinei situacijai, dar kartą persiųsti LAKD.

      Abiejų šalių sutarimu nutarta pirkimą vykdyti ekonominio naudingumo vertinimo būdu, taikant šiuos kriterijus:

      1. Statybos kaina (svertinis koeficientas – 60). Didžiausią balą gauna įmonė, pasiūliusi žemiausią kainą.

      2.  Darbų atlikimo trukmė (svertinis koeficientas  – 30). Didžiausią balą gauna įmonė, pasiūliusi greičiausiai atlikti statybos darbus.

      3.  Apmokėjimo už atliktus darbus atidėjimo terminas (svertinis koeficientas – 10). Didžiausią balą gauna įmonė, pasiūliusi ilgiausią atsiskaitymo už atliktus darbus terminą.

      Konkurse dalyvavo keturios bendrovės: statybos bendrovių „Eurovia Lietuva“, „Plungės lagūna“ ir „Plungės Jonis-S“ konsorciumas, UAB „VVARFF“, UAB „Hidrostatyba“ ir UAB „Žemaitijos keliai“.

      Pirkimo dokumentai buvo suderinti su LAKD, ir atitinkamas abejones, jei jų turėjo, LAKD privalėjo reikšti būtent derinimo metu, o ne pavėluotai, atsisakydama pasirašyti pirkimo sutartį po to, kai pirkimas jau yra įvykęs, yra žinomas jo laimėtojas. Jokių pretenzijų dėl parengtų konkurso sąlygų neturėjo ir konkurso dalyviai.

      Įvertinus visų konkurso dalyvių pasiūlymus, nugalėtoju pripažintas statybos bendrovių „Eurovia Lietuva“, „Plungės lagūna“ ir „Plungės Jonis-S“ konsorciumas, pasiūlęs darbus atlikti per 2 (du) mėnesius (tai yra dar šiais metais) už 779 tūkst. eurų ir su 24 (dvidešimt keturių) mėnesių apmokėjimo už darbus atidėjimu.

      Paskelbus konkurso rezultatus, konkurso dalyviai turi teisę skųsti konkurso rezultatus. Iš konkurso dalyvių negavus jokių pretenzijų, nugalėtojas pakviestas pasirašyti dvi sutartis – vieną su LAKD, kitą – su Plungės rajono savivaldybės administracija.

      Pasirašius sutartį su Plungės rajono savivaldybės administracija, rangovas pradėjo Alanto gatvės įrengimo darbus. Apie gautą LAKD atsisakymą pasirašyti sutartį skubiai informuotas rangovas. Šiuo metu darbai Alanto gatvėje sustabdyti, laukiant LAKD ir rangovo teisinio konkurso įvertinimo.

      Žvelgiant į šį konkursą iš šalies, kyla klausimai:

      – kodėl konkurso dalyviai, ypatingai UAB „VVARFF“, likusi antroje vietoje, neskundė konkurso rezultatų?

      – kodėl pastaruoju metu atsirado šaunios publikacijos laikraštyje „Plungė“, beje, priklausančiame UAB „VVARFF“, apie tokį „seimūną Jurgį“ ir jo rūpestį kelių būkle? Beje, visai nenurodyta, kad tai „seimūno Jurgio“ reklama. O gal tiesiog lengva pakiša „už dėmesį“?

      – kaip kitais metais elgtis, kaip privažiuoti prie savo namų ir darboviečių Luknos gatvės gyventojams ir įmonėms? Jų ten tikrai nemažai: „Plungės baldai“, „Mivada“, „Zigdona“, „Grimeksa“, „Keliavežys“, „Plungės medienos centras“…

      – o gal tiesiog kaip tikras „seimūnas“ davė „zadanije“, atsiprašau, „užduotį“, kad…

      Kaip sako klasikai, kas galėtų paneigti…

      Gal Plungėje tikrai per daug darbų vyksta? O tai siutina…

 

Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis

  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.