Kaip išvengti traumų ?

2015-01-25

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja

KAIP IŠVENGTI TRAUMŲ

         Sniegą keičianti šlapdriba, sniegas, šerkšnas šaligatvius padengia ledu, ir šie ilgam lieka slidūs. Esant plikšalai šaligatviai virsta čiuožyklomis, tad jais vaikščioti labai pavojinga. Tada ir traumų tikimybė išties didelė.

         Sumušimų, smegenų sutrenkimų, sąnarių patempimų ir išnirimų, kaulų lūžių ir kitų traumų rizika didėja, kai kelis laipsnius šilumos ir drėgmę keičia keli laipsniai šalčio. Ledo sluoksnis gali būti visai plonytis, bet ir to užtenka, kad paslystumėte.

         Didesnė tikimybė, kad  vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės patirs traumų. Statistika teigia, kad vienokių ar kitokių sužalojimų griūdami patiria 22-60 proc. vyresnio amžiaus žmonių. Tai atsitinka todėl, kad šie žmonės dažniausiai serga sąnarių   judamojo atraminio aparato ligomis. Vyresnio amžiaus asmenų neretai kaulai išretėję, tad jie ir nukenčia labiausiai. Net ir nestipriai pargriuvus padariniai gali būti labai rimti.

         Todėl:

         AVĖKITE ŽIEMINIUS BATUS žema pakulne su gruoblėtu padu. Atsisakykite aukštakulnių. Eikite mažesniais žingsniais,  koją statykite visa pėda, neskubėkite.

         BŪKITE ATIDŪS IR ATSARGŪS. Eidami arti pastatų, žiūrėkite ne tik po kojomis, bet ir virš galvos – nuo stogų kabantys varvekliai itin pavojingi.

         SAUGOKITE VAIKUS. Neneškite jų slidžiu keliu – rizikuojate drauge pargriūti ir susižaloti.

         IŠLIPDAMI IŠ TRANSPORTO ar lipdami laiptais, laikykitės už turėklų.

         ATSARGIAI VAIKŠčŒIOKITE šaligatviais,  neskubėkite, neneškite daug nešulių. Jie trukdys išlaikyti pusiausvyrą.

         PRISIMINKITE APIE PAVOJŲ PASLYSTI ir patalpose. Prilipęs prie batų padų sniegas į ėjus į patalpą virs slidžiu sniego sluoksniu. Būtinai labai gerai nusivalykite batų padus prieš į eidami.

 

Visuomenės sveikatos biuro inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.