Kaip gyventojai tvarko buityje susidariusias nuotekas?

2014-10-03


      Komisija – UAB „Plungės vandenys“ Plungės nuotekų valymo įrenginių viršininkas Algirdas Rumšas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vedėja Irena Latakaitė, Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė Jūratė Bitarytė –  tikrino Plungės miesto gyventojų valdas, kurios nėra prijungtos prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų.

      2014 m. rugsėjo 23 dieną komisija patikrino 25 sodybas, esančias  Kepyklos, S. Daukanto, Pievų, Paupio ir Vandentiekio  gatvėse.

      Patikrinimo metu nustatyta, kad dalyje individualių namų žmonės negyvena (išvykę į užsienį), nemažai garbingo amžiaus gyventojų turi įsirengę nuotekų rezervuarus, bet dėl lėšų trūkumo neprisijungia prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų.

      Gyventojams, kurių patikrinimo metu namuose nerasta ir niekas negyvena išsiųsti raginimai pateikti dokumentus, įrodančius, kaip tvarkomos jų namų valdose  susidariusios  buitinės nuotekos. 

      Gyventojai taip pat buvo informuojami, kad už aplinkos ir paviršinių vandenų teršimą nevalytomis nuotekomis (pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 516 straipsnį  „Aplinkos teršimas nuotekomis“) piliečiams gali būti skiriama bauda (pirmą kartą) nuo 200  iki 1 000 litų. Pakartotini veiksmai, padaryti jau bausto asmens, užtraukia jam baudą nuo 1 000 iki 4 000 litų.

       Aplinkos ministro įsakymu nuo spalio 1 d. įsigalioja žalos apskaičiavimo metodikos pakeitimai, nustatantys minimalų taikomą žalos atlyginimo dydį už aplinkai padarytą žalą. Nauji aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikos pakeitimai numato, kad minimalus žalos aplinkai dydis, kuris padaromas vandens telkiniams, žemės paviršiui ir (ar) gilesniems jos sluoksniams, sukeliamas biologinėmis medžiagomis (pavyzdžiui, nuotekomis), bus ne mažesnis nei 518 Lt (150 eurų).

      Komisija ir toliau tikrins, ar Plungės miesto gyventojai  tinkamai tvarko buityje susidariusias nuotekas,  ir ragins  namų valdas jungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų.

      Išsamesnė informacija teikiama UAB ,,Plungės vandenys“, Noriškių k., tel. (8 448) 51 641, el. p. inzinierius@plungesvandenys.lt.

 

Parengė
Jūratė Bitarytė,
Plungės rajono savivaldybės administracijos
Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.