Kaip galėtų keistis kvartalai aplink Palankės tvenkinį?

2024-05-13

Plungės centrui aplink Palankės tvenkinį ir Rietavo gatvės skverą yra rengiama urbanistinė plėtros vizija. Gegužės 8 dieną buvo surengtos viešos diskusijos, kuriose pristatyti trys teritorijos vystymo variantai. Į susitikimą Savivaldybės posėdžių salėje susirinko Savivaldybės tarybos nariai, Administracijos darbuotojai bei teritorijos sklypų savininkai. O vakarinis susitikimas vyko neformalioje kavos baro „Exlibris“ aplinkoje. Į jį susirinko Plungės centrinės dalies vystymui neabejingi miestiečiai.

Plungės centrui aplink Palankės tvenkinį ir Rietavo gatvės skverą yra rengiama urbanistinė plėtros vizija. Pateikti variantai

Pristatymuose kalbėta apie kvartalų prie Sinagogų gatvės dydį, mastelį, architektūrinę išraišką bei skverų prie Palankės tvenkinio ir prie policijos atnaujinimą, želdinių, takų, suolelių ir žaidybinių elementų charakterį. 

Variante „Senamiesčio parkas“ siūlytas minimalus užstatymas prie tvenkinio, gamtinis tvenkinio parko charakteris ir didelis komercinis objektas sinagogų kvartale.

Variante „Gyvenimas ant vandens“ numatyti didesni kvartalai, nedideli daugiabučiai prie vandens, keičiame tvenkinio forma ir miestietiškos tvenkinio krantinės.

O variante „Senamiestis“ siūlomas smulkus ir tankus užstatymas, siauros gatvelės, nauji praėjimai.

Vyko diskusija su susitikimų dalyviais apie kiekvieno varianto privalumus ir trūkumus. Vieno favorito išrinkto varianto nebuvo, tad  galutinė koncepcija turės apjungti skirtingas visų variantų dalis. 

Dėkojame aktyviai dalyvavusiems plungiškiams bei tikimasi pasimatyti tolesniuose projekto susitikimuose, kad bendrai sukurta Plungės senamiesčio dalies urbanistinė vizija taptų kiekvieno įkvėpimu savo miesto gražinimui!

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.