Kaip dirba mūsų tėvai ir kaimynai?

2015-04-21         Balandžio 10 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pirmą kartą inicijavo visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse. Šią progą sėkmingai išnaudojo Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokiniai. Jie turėjo galimybę apsilankyti savo tėvų, globėjų, kaimynų darbo aplinkoje ir susipažinti su jų profesine veikla, plėtoti savo karjeros kompetencijas ir galbūt apsispręsti dėl savo profesinių pasirinkimų.

       Gimnazijos mokiniai aplankė Žemaičių Kalvarijos „Carito“ skyriaus senelių globos namus, kur susipažino su šios įstaigos darbo specifika, čia reikalingomis profesijomis. Senelių namų direktorius kanauninkas Jonas Ačas pakvietė mokinius padirbėti savanoriais, kad iš arčiau susipažintų su bendrosios praktikos  slaugytojos, kineziterapeuto  ir kt. darbo specifika .

       Dalis mokinių svečiavosi Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje, kur seniūnas Liudas Gricius įdomiai papasakojo apie šios įstaigos veiklą. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su socialinio darbuotojo, buhalterio profesijomis, apsilankė Kredito unijoje. Nemažo susidomėjimo sulaukė biblioteka, kurios vedėja Violeta Garbenčienė mokiniams išsamiai papasakojo apie savo darbo pobūdį.

       Svečių sulaukė ir Žemaičių Kalvarijos vaikų darželis, kur mokiniai sužinojo apie auklėtojos, virėjos ir ūkvedės darbą. Miestelio gaisrinė labiausiai domino gimnazijos  vaikinus. Gaisrininkas Arvydas Trumpickas išsamiai papasakojo apie savo darbą. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti gaisrinę mašiną ir kitas darbo priemones.

       Merginoms, besidominčioms mediko profesija, svetingai duris atvėrė miestelio ambulatorija. Visiems vietiniams gerai pažįstamos medikės papasakojo apie savo darbo specifiką.
Dar vienas būrelis gimnazistų pabuvojo ūkininkės Jovitos Mikalauskienės pieno ūkyje. Mokiniai apžiūrėjo fermas, pamatė daug šiuolaikinės technikos, sužinojo, kaip reikia ūkininkauti pagal Europos Sąjungos reikalavimus. Vaikai į mokyklą grįžo ne tik patenkinti tuo, ką pamatė, bet ir sužavėti šeimininkės vaišingumu.

       Tą pačią dieną keturios gimnazistės – Rosita Urnikytė, Audronė Jokubauskaitė, Agnė Paulauskaitė ir Erika Taujenytė – pabuvojo Plungėje, kur Oginskių rūmuose vyko susitikimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriumi profesoriumi Remigijumi Žaliūnu, fakultetų dekanais, medikais. Rektorius pristatė universiteto siūlomas studijų programas, kalbėjo apie profesijų paklausą, pasirinktų specialybių prioritetus. Svečiai gydytojai papasakojo apie savo darbą.

 

Ugdymo karjerai koordinatorė Gitana Jurčienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.