Kaimynai latviai iš Priekulės savivaldybės Plungėje aptarė bendradarbiavimo galimybes

2016-04-01


       2016 m. kovo 29 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Alberto Krauleidžio kvietimu Plungėje lankėsi Priekulės savivaldybės (Latvija) atstovai – Administracijos direktorius Andris Razma, Savivaldybės juristė Inara Avotina, Plėtros skyriaus projektų koordinatorė Una Ržepicka, Priekulės rajono seniūnijų seniūnai, specialistai. Kaimynus latvius Plungės rajono savivaldybėje priėmė Administracijos direktorius Albertas Krauleidis, kuris su kolega iš Latvijos apsikeitė atminimo dovanėlėmis, dalyvavo skyrių vadovai ir darbuotojai, taip pat Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas.

       Susitikimo pradžioje svečiai pasikalbėjo abiem savivaldybėms aktualiomis temomis: aptarė moksleivių mažėjimo mokyklose tendencijas, savivaldybių mokyklų tinklo pertvarkos planus, moksleivių pavėžėjimo klausimus, vandentvarkos aktualijas ir pan.

       Kaimynai latviai į Plungę atvyko aptarti galimo bendradarbiavimo, įgyvendinant miestų saugumą padidinsiančių vaizdo stebėjimo sistemų įrengimo Lietuvos ir Latvijos miestuose projektą, rengiamą pagal 2014 – 2020 metų Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Ši iniciatyva vilnija per keletą Latvijos miestų, tad Lietuvos miestai – Plungė, Kretinga ir Skuodas, – patenkantys į Programos teritoriją, taip pat išreiškė iniciatyvą prisijungti prie tarptautinio bendradarbiavimo projekto.

       Saulius Vaičekauskas pastebėjo, kad Plungės mieste įdiegta vaizdo stebėjimo sistema jau nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų. Štai Visagino miesto prieigose esančiose gatvėse įrengtos didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameros, kurios fiksuoja į miestą įvažiuojančius automobilius bei leidžia atpažinti jų numerius. Speciali sistema informuoja policijos pareigūnus jei, pavyzdžiui, mieste pastebėtas ieškomas automobilis. Tokios sistemos įdiegimas Plungėje užtikrintų gyventojų saugumą mieste, būtų efektyviau vykdoma nusikaltimų prevencija, didėtų nusikaltimų išaiškinamumas. Žinoma, kameroms valdyti turėtų būti įrengtas kontrolės centras su vaizdo stebėjimo ekranais, kamerų valdymo pultu, archyvų peržiūros, vaizdo įrašų apdorojimo ir saugojimo sistemomis.

       Savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vyriausiasis specialistas Vitalijus Grigorjevas pateikė informaciją apie Plungės mieste esančias vaizdo stebėjimo kameras, leidžiančias stebėti miesto objektus, gatvių sankryžas, pagrindė jų modernizavimo poreikį.

       Išdėstytai idėjai kooperuoti jėgas didinant gyventojų saugumą, pritarė ir kaimynai latviai, ir plungiškiai. Susitarta, kad Plungės rajono savivaldybės administracija partnerio teisėmis dalyvaus  vaizdo stebėjimo sistemų įrengimo Latvijos ir Lietuvos miestuose projekte.

       Susitikime aptartos kitos projektinės idėjos, kurioms įgyvendinti ieškoma partnerių iš Lietuvos:

  • atokvėpio aikštelių, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas, skatinant turizmo plėtrą;
  • stadionų prie mokyklų kaimo gyvenamosiose vietovėse įrengimas, bendrų tarptautinių sportinių veiklų organizavimas;
  • mokyklos ir bendruomenės aktyvaus poilsio ir sporto aikštynų įrengimas kaimo gyvenamosiose vietovėse;
  • dvarų paveldo išsaugojimas ir dvarų parkų tvarkymo planų rengimas;
  • vandentvarkos projektai, nuotekų valymo įrenginių modernizavimas;
  • unikalaus šaltinio aplinkos sutvarkymas;
  • kultūros paveldo objektų restauravimas ir pritaikymas turizmo ir kultūros poreikiams.

       Tikimasi, kad susitikimo Plungėje metu užmegzti kontaktai ir susitarimas su Priekulės savivaldybe dėl tolesnio bendradarbiavimo tvirtės ir bus parengta bei įgyvendinta dar keletas reikšmingų partnerystės projektų.

 

Informaciją parengė
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė
Rasa Jonušienė
 
Gintauto Vaitkevičiaus nuotraukos
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.