Kaimynai latviai iš Koknesės savivaldybės Plungėje aptarė bendradarbiavimo galimybes

2015-09-09


       2015 m. rugsėjo 8 d. Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio kvietimu Plungėje lankėsi Koknesės savivaldybės (Latvija) atstovai – Administracijos direktorius Ilmars Klaužs, Plėtros skyriaus vedėja Mara Bitčnė ir projektų vadovė Marta Vilė – Berziņa bei Koknesės turizmo centro direktorė Daina Liepina. Kaimynus latvius Savivaldybėje priėmė meras Audrius Klišonis, Administracijos direktorius Albertas Krauleidis, jo pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, Strateginio planavimo ir investicijų bei Kultūros ir sporto skyrių vadovai ir darbuotojai.

       Kaimynai atvyko aptarti galimų idėjų 2014-2020 metų Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektams parengti. Dar rugpjūčio pabaigoje latviai atsiuntė sąrašą projektinių idėjų ir kvietimą bendradarbiauti, todėl susitikimo Plungėje metu buvo tariamasi dėl kelių pagrindinių projektinių idėjų:

       1 prioritetinė kryptis – tvari ir švari aplinka, skatinama bendradarbiavimu;

       1 investicijų prioritetas – išsaugoti, saugoti, remti ir plėtoti gamtos ir kultūros paveldą:

       3 investicijų prioritetas – miestų aplinkos gerinimo veiksmai, siekiant atgaivinti miestus, regeneruoti ir nukenksminti apleistus pramoninius sklypus (įskaitant pertvarkomus plotus), oro taršos mažinimas ir triukšmo mažinimo priemonių diegimas:

arba

       Susitikimo Plungės rajono savivaldybėje metu susitarta dėl 1-ojo investicijų prioriteto projektinių idėjų įgyvendinimo ir projektų paraiškų rengimo, o dėl 3-ojo investicijų prioriteto projektinės idėjos nuspręsta surinkti daugiau informacijos, nes latviai prioritetą teikia Koknesės miesto tvenkinių valymui ir rekreacinės zonos įkūrimui, o Plungė – vandens turizmo plėtrai Babrungo upėje ir Gandingos HE Plungės jūroje bei teritorijų sutvarkymui.

       Po susitikimo Plungėje kaimynai latviai išskubėjo į Biržus, kuriuose buvo numatę aplankyti Biržų pilį, buvusią gynybinę tvirtovę ir išbandyti vizualizuotus 1704 m. pilies įvykius. Kadangi diskusijose prabėgo laikas, skirtas M. Oginskio rūmams apžiūrėti ir Plungės dvaro parkui lankyti,  svečiams buvo parodytas filmas „Aš – Plungė“, kuriame iš paukščio skrydžio apžvelgtos gražiausios miesto erdvės.

       Koknesės savivaldybė taip pat turtinga savo gamtinės ir kultūrinės aplinkos – įsikūrusi Latvijos „širdyje“, Žiemgalos regione (100 km nuo Rygos), miškais apaugusiame Dauguvos upės slėnyje. Koknesės pasididžiavimas – viduramžių laikus menančios pilies griuvėsiai, pritaikyti lankymui, bei Likimo sodas, Latvijos žmonių dėka įrengtas saloje ir skirtas tiems žmonėms, kurie kentėjo nuo totalitarinio režimo ar buvo ištremti, atminti.

       Svečiai iš Koknesės taip pat papasakojo apie vietos tradicijas, šventes, pristatė amatus, o Administracijos direktorius Ilmars Klaužs Savivaldybės merui Audriui Klišoniui įteikė medaus puodynėlę bei užtikrino, kad tai pats tikriausias latviškas medus, nes Koknesė garsėja senomis bitininkystės tradicijomis. Audrius Klišonis svečiams taip pat įteikė atminimo dovanėles bei palinkėjo abiejų šalių administracijos darbuotojams sėkmingo darbo, rengiant bendradarbiavimo projektų paraiškas 2014-2020 metų Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programai.

 

Informaciją parengė
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė
Rasa Jonušienė
 

Sauliaus Narkaus nuotraukos

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.