Jūsų širdys laukia Kalėdų, o be tėvų globos likę vaikai – meilės kupinų namų

2016-12-22

 


       „Kalėdos reiškia meilės dvasią, laiką, kai Dievo meilė ir mūsų artimųjų meilė turi laimėti prieš visą neapykantą ir kartėlį, laiką, kai mūsų mintys ir darbai bei mūsų gyvenimo dvasia apreiškia Dievo buvimą“. George F. McDougall.

       Nenumaldomai artėja šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Mes skubame puošti eglutes, pirkti dovanas, tačiau stabtelėkime ir pagalvokime: galbūt mes galime padovanoti dovaną dar vienam žmogučiui, kuris žvelgia pro vaikų globos namų langą bei laukia mamos ir tėčio. Mes galime padovanoti jam Kalėdas, apgaubtas namų šiluma ir šeimos meile jam augant. „Kalėdos –  tai ne dovanų išpakavimas, tai – širdies atvėrimas“. Dženisė Mediterė (Janice Maeditere).

       Kalėdų laikotarpiu likimo nuskriaustus vaikus aplanko ne vienas geros valios žmogus. Vis dėlto Kalėdų šurmulys baigiasi, o vaikai ir toliau lieka laukti. Deja, šie vaikai laukia visai ne kitų Kalėdų, ir labiausiai jiems reikalingi ne saldainiai ir dovanėlės, o juos mylinti šeima.

       Šiais metais Plungės socialinių paslaugų centre pravestos 3 GIMK (Globėjų ir įtėvių mokymas ir konsultavimas) programos įvadinių mokymų grupės globėjams ir įtėviams, kuriose dalyvavo 27 Plungės rajono gyventojai (14 šeimų). Džiaugiamės didėjančiomis globėjų gretomis, – nors ir mažais žingsneliais, vis tik mes einame link šviesesnės be tėvų globos likusių vaikų ateities.

       Vaiko globos sistemoje naujovė – socialinis globėjas ir budintis globėjas.

       Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo Nr. X-493 2, 13, 18, 19 ir 34 straipsnių pakeitimo įstatyme nurodoma, kad socialinis globėjas – fizinis asmuo, atitinkantis visus Civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) taikomus reikalavimus ir išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus ir konsultavimo kursus, skirtus socialiniam globėjui, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka prižiūrintis ar globojantis (besirūpinantis) likusius be tėvų globos vaikus, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais, vaikus, patiriančius socialinę riziką, neįgalius vaikus. Socialinis globėjas vaiko laikiną globą (rūpybą) vykdo pagal vaiko laikiną globą (rūpybą) šeimoje reguliuojančias teisės aktų nuostatas.

       Budintis globėjas – tai asmuo ar šeima, galinti priimti be tėvų globos likusį vaiką bet kuriuo paros metu laikinai globai, – iki 2 mėnesių. Tokia praktika, kai vaikas bet kuriuo paros metu gali būti pristatytas budinčiam globėjui, atkeliavo iš Vakarų. Palikti be priežiūros, patyrę smurtą ar kitas krizines situacijas, vaikai iki dešimties metų yra perduodami budinčiam globėjui. Tuomet socialinis darbuotojas surenka informaciją apie vaiko šeimą ir sprendžia dėl tolesnės pagalbos šeimai, siekiant sugrąžinti vaiką tėvams.

       Kaune jau yra parengti pirmieji budintys globėjai. Jie dieną naktį priima iš vartojančių alkoholį ir vaikų neprižiūrinčių tėvų atimtus mažamečius.

       Kalėdos nėra tik viena ar keletas dienų, tik įvykis, kurį galima švęsti ir greitai pamiršti. Tai – dvasia, kuri turėtų įsiskverbti į visas mūsų gyvenimo dalis (William Parks). Kviečiame Jus pasidalyti savo gerumu ir meile su tėvų globos netekusiais vaikais. Susidomėjusius kviečiame kreiptis: Plungės socialinių paslaugų centras, Mendeno g. 4, Plungė. Telefonas pasiteirauti 86 83 71193.

 

Plungės socialinių paslaugų centro inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.