Judėjimo sveikatos labui diena

2013-05-10

      Gegužės 10-oji – Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena, kuri minima nuo 2002 metų. Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, kurios kyla dėl fizinio aktyvumo stokos. Fizinis pasyvumas yra vienas iš pagrindinių nepriklausomų lėtinių neužkrečiamųjų ligų rizikos veiksnių.

      Tyrimais į rodyta, kad fizinis pasyvumas yra ankstyvo mirtingumo bei širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizikos veiksnys. Fizinis pasyvumas yra nutukimo, II tipo diabeto, osteoporozės, kai kurių vėžio formų ligų rizikos veiksnys. Fizinis aktyvumas ne tik sumažina išvardytų ligų riziką, bet ir gerina nuotaiką, padeda lengviau į veikti stresą, kelia darbingumą, gerina dėmesio koncentraciją.

     Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja suaugusiesiems:

      Rekomenduojama, kad suaugusieji, siekiantys sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo, per dieną nužingsniuotų 10 000 žingsnių.

      Žmonėms, turintiems antsvorio problemų, patartina rinktis dviratį . Jis ne tik padės „sudeginti“ nereikalingas kalorijas (važiuojant dviračiu, per 30 min. sudeginama 350 kcal.), bet ir pagreitins medžiagų apykaitą, nuo kurios priklauso žmogaus kūno svoris. Svarbu tai, kad važiavimas dviračiu nėra toks žalingas sąnariams kaip, pavyzdžiui, bėgimas. Tai ypač aktualu žmonėms, turintiems didelį antsvorį . Važiuojant dviračiu, mažesnis fizinis krūvis tenka ne tik sąnariams, bet ir visam organizmui.

      Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas didinti gyventojų fizinį aktyvumą, nemokamai organizuoja šiaurietiškojo ėjimo mokymus, kurie vyks  kiekvieną trečiadienį , 18 val. (renkamės Vaikų bibliotekos kieme).

      Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.