Jubiliejinis XX-asis Plungės rajono savivaldybės kultūros centro projektas ,,STANISLOVAS RIAUBA – ŽEMAITIJOS ANDERSENAS“

2020-12-04

 

 

 

 

 

 

Tyliai ir virtualiai, suvaržytas karantino gniaužtų, nuvilnijo Plungės kultūros centro projektas „STANISLOVAS RIAUBA – ŽEMAITIJOS ANDERSENAS“.

Tai paroda-konkursas, kuriame dalyvaujantys 10–19 metų Žemaitijos regiono mokiniai jau 20-ąjį kartą tarpusavyje rungėsi dėl geriausio TAPYTOJO, GRAFIKO, AMATININKO ir SKULPTORIAUS vardo.

Jie parodai pristatė po 4 savo kūrinius, o mes kasmet neatsistebim jaunųjų Žemaitijos menininkų kūrybiškumu ir jų mokytojų kantrybe!

Darbai nuostabūs, pilni šilumos, paprastumo ir liaudies dvasios, kaip ir pats skulptorius Stanislovas Riauba.

Tai jau 20 metų veikianti kūrybinė iniciatyva, skatinanti etninės kultūros tęstinumą, pažinimą ir sklaidą jaunimo tarpe. Tai tikras ir gyvas jaunųjų menininkų sąjūdis Žemaitijoje. Esminė veikla – tai paroda-konkursas, pradėtas 2001 metais ir plėtojamas remiantis liaudies skulptoriaus Stanislovo Riaubos vardu ir jo kūrybos atminimu.

Per visą konkurso istoriją organizavome laureatų ir prizininkų kūrybos parodas Vilniaus mokytojų namuose, galerijoje „Koridorius“, devyniuose Švedijos miestuose, su penkiais jaunaisiais menininkais dalyvavome tarptautiniame projekte „Trys kilometrai meno“ Trano mieste Švedijoje.  2018 m. spalio mėn. šio konkurso-parodos darbus pristatėme LR Seimo rūmuose ir organizavome ekskursiją konkurso dalyviams LR Seime bei TV bokšte.

Tradiciškai šis konkursas vykdavo gegužės mėnesį, besibaigiant mokslo metams, bet COVID-19 pandemija 2020-ųjų metų pavasarį labai stipriai pakoregavo mūsų planus ir paroda-konkursas buvo nukeltas į rudenį. Tik situacija ir vėl pasikartojo, tad ir vėl suvaržymai atsinaujino: nors paroda buvo eksponuojama, bet lankytojų negalėjome į ją sukviesti. Paroda buvo pilna gražiausių, originaliausių kūrinių, tyliai ir ramiai pristatančių savo kūrėjų talentus virtualioje Plungės rajono savivaldybės kultūros centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Šiemet projekto „STANISLOVAS RIAUBA – ŽEMAITIJOS ANDERSENAS“ suburti jaunieji kūrėjai iš Mažeikių, Rietavo ir Plungės miestų bei rajonų mokyklų savo darbais jau nuo spalio mėn. ėmė pildyti Plungės kultūros centro parodų salę. Šioje, 20-ojoje parodoje savo kūrybą pristatė 76 jaunieji menininkai: tai 11 AMATŲ, 16 SKULPTŪROS, 23 GRAFIKOS ir 26 TAPYBOS meno konkursantai.

Iš viso šiemet buvo eksponuojami 306 kūrybiniai  darbai. Paroda-konkursas buvo baigiamas ekspertų darbu.

Parodos-konkurso vertinimo komisija:

Vertinimo komisijos sprendimu  paskirtos 4 Stanislovo Riaubos vardo premijos:

Parodai-konkursui visada talkina Švedijos Boxholmo organizacija „Draugas Draugui“, kuri skyrė pinigines premijas keturiems Jauniesiems kūrėjams:

Parodos autoriai ne tik parodo savo kūrybą šiame konkurse, bet ir džiugina lakia vaizduote, spalvų bei technikos įvairove. Kūrybiniams ieškojimams jaunieji talentai pasitelkia fantaziją, emocijas, legendas ir sakmes, gimtinės vaizdus ir tautodailės tradicijas. Pagal tai gimsta ir apdovanojimų nominacijos.

Dovanomis paskatinti 9 parodos nominantai:

Kadangi žiūrovai galėjo būti tik virtualūs, tad ir balsavo jie virtualiai. Prizais apdovanoti socialinio tinklo „Facebook“ komentarų ir „Patinka“ lyderiai:

Plungės kultūros centras dėkoja projekto dalyviams ir jų tėveliams, o ypač visiems dailės ir technologijų mokytojams, kad jie geba modernų šių laikų jaunimą sudominti tautodailės tradicijomis ir amatais. Jų dėka gyvuoja mūsų projektas „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“.

Apdovanoti mokytojai:

Nuo 2001 metų mūsų rengiamuose Stanislovo Riaubos vardo parodose-konkursuose iš viso dalyvavo 1672 jaunieji menininkai. Turėjome galimybę pamatyti ir įvertinti virš 6750 dailės kūrinių.

Stanislovo Riaubos vardo premijas įteikėme 92 projekto dalyviams.

2020-ųjų metų projekto rėmėjai:

Laukiame visų ir kitais metais čia, Plungės kultūros centre, kur kasmet vyksta unikalus, nuostabus, kaskart kitoks ir nepakartojamas, Lietuvos liaudies meno pažinimą skatinantis projektas paroda-konkursas „STANISLOVAS RIAUBA – ŽEMAITIJOS ANDERSENAS“.

 

Plungės kultūros centro projekto organizatorė
tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė
 
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.