Jubiliejiniame Konstitucijos egzamine – dėmesys ir Seimo rinkimams

2016-09-23
LR teisingumo ministerijos
pranešimas spaudai
 

       Rugsėjo 27 d. Teisingumo ministerija visus šalies piliečius jau dešimtą kartą pakvies laikyti Konstitucijos egzaminą. Šiemet rengiama žinių pasitikrinimo akcija išsiskirs ne tik apvaliu jubiliejumi – dar iki egzamino piliečiams organizuojamos į vairios susipažinimo su Konstitucija akcijos, kuriomis siekiama suteikti daugiau papildomų teisinių žinių.

       „Džiaugiuosi, kad ši jau dešimtmetį rengiama valstybinės reikšmės žinių pasitikrinimo akcija tapo tradicine ir prisidėjo prie geresnio pagrindinio šalies į statymo išmanymo. Tikiu, kad Konstitucijos egzaminas ne tik padeda gilinti piliečių žinias, bet ir didina jų sąmoningumą ir pagarbą valstybei. Konstitucijoje į tvirtintomis vertybėmis besivadovaujantys piliečiai yra tvirtas mūsų valstybės pagrindas“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

       Nors Konstitucijos egzaminas į vyks tik kitą savaitę, anot ministro, galima sakyti, jis jau prasidėjo. Likus 10 dienų iki egzamino, rugsėjo 17 d., apie 100 piliečių dalyvavo Teisingumo ministerijos inicijuotame orientaciniame miesto žaidime „Atrask teisingumo kelius“, kuriuo buvo siekiama geriau supažindinti ne tik su teisine šalies sistema ir Konstitucijos istorija, bet ir su žymiomis Vilniaus vietomis.

       Siekiant gyventojus supažindinti su Konstitucijos samprata ir jos aiškinimu, antradienį Teisingumo ministerijoje taip pat buvo surengta atvira visuomenei Konstitucijos paskaita, kurią vedė konstitucinės teisės žinovas prof. dr. Vytautas Sinkevičius.

       Jubiliejinis egzaminas šiemet tradiciškai vyks dviem etapais – rugsėjo 27 d. ir spalio 11 d. Jį bus galima laikyti visų 60 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, LR Seime, bendrojo lavinimo ir aukštosiose mokyklose bei į kalinimo į staigose. Pirmasis etapas vyks ir egzamino partnerio DELFI portale.

       Egzamino komisijos narė ir viena iš užduočių rengėjų Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės instituto direktoriaus pavaduotoja prof. dr. Milda Vainiutė atkreipia dėmesį , kad ruošiantis šiam egzminui reikėtų prisiminti ir šalies aktualijas.

       „Abiejų etapų užduotys bus parengtos taip, kad leistų ne tik panaudoti Konstitucijos žinias, bet ir skatintų vadovautis šiame į statyme į tvirtintomis vertybėmis bei taikyti jos normas. Taip pat ruošiantis reiktų daugiau dėmesio skirti ir šalies aktualijoms – pavyzdžiui, artėjantiems LR Seimo rinkimams“, – sako profesorė.

       Konstitucijos egzamino užduotis šiemet rengia prof. dr. M. Vainiutės vadovaujama Mykolo Romerio universiteto komanda  ir Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus komanda. Jubiliejinio Konstitucijos egzamino komisijai jau antrus metus iš eilės vadovauja Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

       Egzamino dalyviai dėl nugalėtojų vardo varžysis atskirose grupėse: pilnametystės sulaukusių piliečių, teisę studijuojančių ir teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, laisvės atėmimo vietose esančių nuteistųjų bei moksleivių. Pastarieji dar bus suskirstyti į keturias amžiaus grupes: 1–4, 5–7, 8–10 ir 11–12 klasių. 1-4 klasių moksleiviai dalyvaus piešinių konkurse „Mano sveikinimas Konstitucijos egzaminui“. Kitų amžiaus grupių moksleiviai gaus skirtingus užduočių rinkinius, pritaikytus jų amžiaus grupei. 

       Pirmajame etape bus pateikta 30 uždarų klausimų, antrajame – 19 uždarų ir vienas atviras. Į antrąjį etapą pateks tie, kurie teisingai atsakys į 25 klausimus ir daugiau. Dalyviai, kurie egzaminą laikantys internetu arba per mobiliuosius į renginius, dalyvaus tik pirmajame etape.

       Pernai Konstitucijos egzaminą visoje Lietuvoje laikė daugiau negu 31 tūkst. žmonių. Šiemet, kaip teigia J. Bernatonis, jubiliejaus proga, tikimasi sulaukti dar daugiau dalyvių, o ypač tų, kurie egzaminą laikys internetu. 

       Nugalėtojai spalio 26 d. bus pakviesti į iškilmingus Konstitucijos egzamino apdovanojimus, kurie vyks LR prezidentūroje. Juos sveikins Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė D. Grybauskaitė ir teisingumo ministras J. Bernatonis. Laimėtojams bus į teikti projekto organizatorių ir partnerių prizai – elektroninės knygų skaityklės, knygos ir suvernyrai.

       Organizuojant egzaminą talkina Mykolo Romerio universitetas, Lietuvos savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerija, AB Lietuvos paštas. Žinią apie Konstitucijos egzaminą padeda skleisti projekto partneriai – naujienų portalas DELFI ir LRT.

       Daugiau informacijos apie egzamino organizavimo tvarką – www.konstitucijosegzaminas.lt

       Plungiškiai Konstitucijos egzaminą kviečiami laikyti rugsėjo 27 d. 12 val. Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje (II aukšte).

Pridedama. Egzamino taisyklės 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.