Jaunųjų menininkų kūrybinė stovykla

2020-09-04
 


Paskutinę rugpjūčio savaitę vyko jaunųjų menininkų kūrybinė stovykla ,,Kryždirbystė. Žemaitijos koplytėlės“. Moksleiviai iš Plungės, Platelių, Vaištarų, Truikių, Babrungėnų, Kulskių, Stanelių, Medsėdžių mokėsi kryždirbystės paveldo tvarkybos paslapčių. Apie žemaičių kryžius, koplytėles, jų restauraciją bei priežiūrą moksleiviams papasakojo Žemaitijos nacionalinio parko amatų meistras, menininkas, kryždirbys Antanas Vaškys ir neformalios vaikų švietimo programos ,,Meninė medžio drožyba“ vadovas ir mokytojas Viktoras Raibužis.

Mokiniai aplankė unikalius Beržoro bažnytkaimio ir Platelių apylinkių kryždirbystės objektus, viešėjo pas tautodailininkus Vytą Jaugėlą ir Kazį Striaupą, susipažino su jų darbais. Jaunieji menininkai domėjosi Platelių dvaro svirno kryždirbystės ekspozicija, aplankė Irenos Kvedarienės medžio raižinių parodą.

Teorinės žinios apie kryždirbystę buvo pritaikytos ir praktikoje. Jaunieji menininkai su vadovais Beržoro senosiose kapinėse restauravo aštuonis metalinius antkapinius kryžius, vieno kapo metalinę tvorelę, kaltinius didžiuosius ir mažiuosius kapinių vartelius. Nušveisti ir nudažyti du mediniai kryžiai Beržore ir Plateliuose.

Vakarais stovyklautojai mėgavosi laužo šiluma, kepė zefyrus bei žaidė įvairius žaidimus, net senovinius (,,Vokietį“, ,,Kerę“).

Jaunųjų menininkų kūrybinė stovykla yra Žemaitijos nacionalinio parko vykdomo projekto ,,Kryždirbystė. Žemaitijos koplytėlės“ renginys. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė.

 

Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyr. specialistė
Aldona Kuprelytė
  

Aldonos Kuprelytės nuotr.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.