Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojų sumanytas edukacinis – kultūrinis projektas „Didžioji pamoka su M. K. Čiurlioniu“ įgauna pagreitį.
Jaunieji dailininkai ir jų mokytojai birželio 13 -16 dienomis susirinko kūrybinėje stovykloje Plungėje. Stovykla kūrybinė, praktinė, pažintinė. Pasklidę po gražiąsias apylinkes, tapėme ir piešėme: Plungės bažnyčią ir varpinę, senovinius namus ir gatves, namą su koplytstulpiais, kuriame gyveno Lietuvos genijus M. K. Čiurlionis, Oginskių dvaro parko architektūrą su nuostabiais tvenkiniais, senąsias žemaičių kapines ir koplyčią, gamtą ir vieni kitus. Daug dėmesio skyrėme gamtai, perspektyvos žinių pritaikymui vaizduojant erdvę, pastatų proporcijoms ir konstrukcijai, charakteringumui. Studijavome kapinaičių medinę architektūrą ir skulptūrą, kalvių nukaltus geležinius kryžius ir t. t.
Plenero metu vaiko asmenybė buvo ugdoma visapusiškai. Jie turėjo galimybę atsiskleisti individualiai, kūrybiškai, pajusti savo galimybes ir įgauti pasitikėjimą savimi. Piešdami toliau lavino įgūdžius, įgautus mokslo metais, pastabumą. Gyvenimas drauge skatino mokinius pažinti vieni kitus, juos įvertinti kaip kūrėjus ir kitaip mąstančius bei kitaip matančius. Skatino mokinių savarankiškumą, savikontrolę, pareigingumą. O laisvalaikio praleidimas siejosi su bendradarbiavimu ir tolerancija.
Darbus atlikome įvairiomis technikomis: guašu, akvarele, akrilu, tušu, anglimi, akvareliniais pieštukais, maišyta technika ir kt.. Daugeliui mokinių patiko dirbti dailininko Čiurlionio naudota technika – pastele. Gamtos ir apylinkių grožio bei saulėtos nuotaikos įkvėpti jaunieji dailininkai sukūrė išraiškingų ir originalių darbų, kuriuos eksponuosime rugsėjo mėnesį, minint M. K. Čiurlionio gimimo metines.
Laikas greitai prabėgo – kaip viena akimirka, kurią įamžino ištikimas palydovas – fotoaparatas.