Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug! 2013”

2013-06-13

 

                     Šiais metais projektą „Jaunimo vasaros akademija 2013″ įgyvendina Žemaitijos skautų organizacija kartu su partneriais – Mažeikių „Versli karta”, Mažeikių rajono jaunimo ir su jaunimu dirbančių visuomeninių organizacijų asociacija „Apskritasis stalas”, Mažeikių rajono jaunimo reikalų taryba bei Mažeikių rajono savivaldybės administracija. Projekto pagrindinis tikslas – skatinti aktyvų jaunų žmonių pilietiškumą, ypatingą dėmesį skiriant jų, kaip Europos gyventojų, pilietiškumui. Projektas remiamas ES programos „Veiklus jaunimas” bei Mažeikių r. savivaldybės.
                     

                      Jaunimo vasaros akademija vyko birželio 5-7 dienomis. Dalyvavo apie 300 jaunuolių nuo 15 iki 29 metų amžiaus, jaunimo vadovai ir jaunimo reikalų koordinatoriai iš 20 Lietuvos savivaldybių. Kaip ir kiekvienais metais, Akademijoje dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės komanda, kurią sudarė 14  jaunų žmonių iš įvairių mokyklų, organizacijų ir Atviro jaunimo centro lankytojų.

                     Projekto metu buvo siekiama supažindinti jaunus žmones su Lietuvos pirminkavimu ES Tarybai 2013 m. Ypatingas dėmesys skiriamas pirmininkavimo prioritetams, kurie jaunimo susibūrimo metu bus nagrinėjami per kūrybišką bei įvairią veiklą: aktyvus įsijungimas, diskusijos ir įvairūs užsiėmimai energetinio saugumo, finansinio bei ekonominio stabilumo klausimais.         

                      Organizatoriai, suprasdami, kad susirinkusieji yra skirtingos socialinės ir kultūrinės patirties, Akademijos metu siūlė įvairaus pobūdžio veiklas: „protmūšius”, kūrybines dirbtuves, pokalbius, diskusijas, fizinio aktyvumo užsiėmimus, „Talentų šou“ konkursą, įsivertinimus. Forumo metu jaunimas kartu su jaunimo reikalų koordinatoriais diskutavo, aptarė jaunimo problemas, kurios buvo akcentuotos, atliekant jaunimo problematikos tyrimus savivaldybėse, ieškojo jų sprendimo būdų ir pateikė pasiūlymus jiems įgyvendinti. Rudenį baigiamajame projekto renginyje savivaldybių atstovai pristatys, kaip jiems pavyko tai įgyvendinti. 
                    

                      Pasirengiamuoju metu ketinančių dalyvauti projekte savivaldybių jaunimas subūrė komandas, kurios parengė namų užduotį – pristatymą „Ką mano miestui reiškia būti Europos Sąjungos dalimi”. Užduočiai parengti buvo sudarytas veiksmų planas, vyko konsultacijos su savo savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriumi bei kitais specialistais. Pasiekus numatytą rezultatą, jis bus viešinamas ir aptariamas kiekvienoje savivaldybėje.
                    

                      Lietuva, pirmininkaudama Europos Sąjungai 2013 metais, turės savo logotipą, kuris yra gražus vertybių ir bendrijos dialogo pavyzdys. Jaunimas kūrė Jaunimo vasaros akademijos logotipą, atspindintį Lietuvos jaunimo regioninį bendradarbiavimą. Šios neformaliojo ugdymo priemonės užtikrins jaunų žmonių asmeninį, socialinį ir netgi profesinį tobulėjimą.

                     Ši Jaunimo vasaros akademija jau aštuntoji. Pirmą organizavo Skuodo, vėliau – Telšių, Klaipėdos, Plungės rajonų, Palangos ir Klaipėdos miestų, Kretingos bei Mažeikių rajonų savivaldybės. Devintoji vyks Rietave.

Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė

                 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.