Jaunimo reikalų koordinatoriai susipažino su ES jaunimo politikos 2011-2012 m. tendencijomis

2012-01-04

 

 

       Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD)  Å¡. m. gruodžio 14-15 dienomis organizavo seminarą savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriams. Renginio metu buvo pristatytos Å¡ių metų Europos Sąjungos politikos tendencijos bei kitų metų prioritetai, bendra Å¡vietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa „Erasmus visiems“, Savanorystės metų įgyvendinimo rezultatai Lietuvoje, Jaunimo reikalų departamento 2012 m. veiklos gairės, neformaliojo vaikų Å¡vietimo kaitos kryptys ir praktinis įgyvendinimas. Aktyviai diskutuota dėl struktūrinio dialogo įgyvendinimo savivaldybėse, kompetencijų, įgytų neformaliojo mokymosi metu. Diskutuota apie Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metų veiklą, nes 2012 metai paskelbti Europos vyresnio amžiaus žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Prioritetas – kartų solidarumas. Dėmesys veikloms, kuriose dalyvauja įvairių kartų atstovai, kartų solidarumo idėjos sklaida bei gilesnio jos suvokimo skatinimas, situacijos mūsų Å¡alyje vertinimas ir pasiūlymai jai gerinti, inovatyvių kartų solidarumą stiprinančių sprendimų skatinimas ir gerosios patirties sklaida. Buvo daug diskutuota ir kasdienėmis, jaunimo reikalų koordinatoriams, aktualiomis – trūkstamų duomenų savivaldybėse bei jaunimo informavimo ir konsultavimo regionuose – temomis.  Ypač įdomu buvo iÅ¡girsti apie naują ES programą „Erasmus visiems“, kuri pradės veikti nuo 2014 metų. Aktualu tai, kad jau 2013 m. baigiasi finansavimas svarbiai  jaunimui programai „Veiklus jaunimas“.

       â€žErazmus visiems“ programa bus vykdoma 2014-2020 m. Tai viena bendra programa Å¡vietimui, mokymui, jaunimui ir sportui. Pagrindiniai 3 tipų veiksmai: judumas, bendradarbiavimas, politinės reformos. Toks programos dalių sujungimas kelia abejonių ir nerimo. Kyla daug klausimų. Pavyzdžiui,  kaip numatoma programoje užtikrinti paramą ir veiksmus, skirtus jauniems žmonėms? Ar buvo atsižvelgta į valstybių narių ekspertų, nacionalinių agentūrų tinklo teiktus siūlymus rengiant programą? Ar nekyla grėsmė holistiniam jaunimo politikos požiūriui (jaunimo darbo stiprinimas, pasikeitimas gerosios praktikos pavyzdžiais jaunimo politikoje, neformalus / informalus ugdymas ir t.t. ), nes Å¡vietimo sektoriaus instrumentai ir procedūros nukreiptos ne ta pačia linkme. Klausimas, kaip bus užtikrinta, kad jaunimas, turintis mažiau galimybių, galės dalyvauti programoje? Kaip bus užtikrinta jų socialinė aplinka? Daug kylančių klausimų ir diskusijų ateičiai. Net 20 ES valstybių kritiÅ¡kai vertino Europos Komisijos siūlymą integruoti jaunimui skirtą programą į bendrą programą Å¡vietimo, kultūros, jaunimo ir sporto srityje, todėl norėtųsi skatinti jaunimą Å¡iuos  ateinančius dvejus metus aktyviai dalyvauti ES programoje „Veiklus jaunimas“, kuri suteikia dideles galimybes dalyvauti visiems.

       Å iame seminare dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Jaunimo reikalų departamento, Ugdymo plėtotės centro, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovai, savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai.

Jaunimo reikalų koordinatorė
Lolita Vaitkevičienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba