Jaunimo naktis Savivaldybėje!

2024-02-01

Penktadienio vakarą į Plungės rajono savivaldybę rinkosi… jaunimas. Taip taip, ne į diskoteką, barą ar vieni pas kitus, o būtent – į Savivaldybę! Čia pirmąkart ne tik Plungėje, bet ir visoje Lietuvoje suorganizuotas renginys „Jaunimo naktis Savivaldybėje“.

Leisti naktį Savivaldybėje rinkosi jaunimas – 8–12 klasių moksleiviai – iš viso rajono, atvykę kartu su lydinčiais mokytojais.

Savivaldybę pažinti panorusias merginas ir vaikinus pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė, Plungės rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Ula Trilikauskaitė ir renginio vedantysis bei lektorius Marius Ulozas. „Jei nori gyvenime kažką padaryti kitaip, nei yra, reikia daryti kūrybiškai. Nes jei viskas pagal taisykles, pasieksi tik gerą vidutinį rezultatą, o super rezultato niekada nepasieksi. Tad ir jus kviečiu šįvakar pabūti kūrybiškais, susipažinti su Savivaldybe, su čia dirbančiais žmonėmis, kurie vadinami biurokratais, pamatyti, ką jie veikia, išgirsti, ką mąsto“, – kalbėjo meras Audrius Klišonis.

Veiklų jaunimui tikrai netrūko: visi turėjo progą sudalyvauti ekskursijoje ir aplankyti Savivaldybės kabinetus ir koridorius, sužinoti, ką veikia atskiri skyriai ir juose dirbantys žmonės; susitikti su į Plungę atvykusiu Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentu Umberto Masi; dalyvauti diskusijose su lektoriumi Mariumi Ulozu; pabūti Savivaldybės tarybos nariu, reikšti savo nuomonę įvairiais klausimais ir priimti sprendimus (pvz., ar leisti jaunimui balsuoti nuo 16 metų, ar Plungėje reikia nudistų pliažo, ar kartoti tokį renginį kitais metais ir t. t.); kartu su Savivaldybės architektu Tomu Jociu ir mero patarėja Anastasija Bojog dalyvauti miesto planavime (pvz., sugalvoti, ką būtų galima įrengti sutvarkytoje Plungės jūros salelėje); sužinoti, kas yra „Spiečius“ ir išgirsti jaunų verslininkų istorijas.

O kur dar linksmosios veiklos: „Mafija“ ir įvairūs kiti žaidimai, veiklos su Visuomenės sveikatos biuru ir Plungės atviru jaunimo centru, filmas „Piktųjų karta“, o galiausiai – šokiai!

Panašu, kad Jaunimo naktis Savivaldybėje renginio dalyviams paliko puikų įspūdį, ir vaikai, ir mokytojai džiaugėsi – smagu, kad nebijoma laužyti taisykles, juolab kad tikslas tikrai šaunus – jauniems žmonėms parodyti, kas vyksta už svarbiausio rajone pastato sienų. Renginys – kitoks, kitaip ir kitu laiku, tuo ir išskirtinis. Ar Jaunimo naktis Savivaldybėje vyks ir kitąmet? Ko gero, taip, juolab, kad naujoji „Savivaldybės taryba“ tam pritarė.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.