Jaunasis plungiškis tęsia šeimos tradicijas

2014-11-27

 

            Dovydas Padgurskis, kilęs iš sportiškos ir gerai žinomos automobilių sporto laimėjimais šeimos, tęsia tradicijas. Tiesa, kitoje sporto šakoje. Septyniolikmečio Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokinio pirmasis rimtesnis išbandymas laukė lapkričio 23 dieną Kėdainiuose – Lietuvos kultūrizmo, fitneso ir bikinio atvirosiose 24-osiose taurės varžybose.

            Plungiškiai gerai mena Dovydo brolio Martyno Padgurskio profesionalius pasirodymus Lietuvos ir Europos ralio-kroso čempionatuose, kur pelnyta ne viena prizinė vieta. 2007 metais Martynas buvo pripažintas Tarptautinės automobilių sporto federacijos „Metų atradimu“, deja, dėl lėšų stygiaus teko nutraukti brangiai kainuojančią sportininko karjerą. Jaunuolių tėvai Daiva ir Dainius visapusiškai remia savo sūnų sportinę veiklą, jų pomėgius. Jie maloniai atvėrė savo namų duris.

            Prieš išvyką į Kėdainius pakalbintas Dovydas pasakojo, kad tai bene prestižiškiausios mūsų šalyje varžybos, kuriose tikra garbė jam dalyvauti. Pagrindinis jų tikslas – populiarinti kultūrizmą ir fitnesą, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skatinti žmones sportuoti, išaiškinti geriausius sportininkus, padėti jiems pasiruošti tarptautiniams čempionatams. Šios varžybos – tai pirmas plungiškio pasirodymas.

            Jaunuolis sakė buvęs perspektyvus lengvaatletis, domėjęsis sprintu, tačiau po stuburo ligos nebegalėjęs tęsti šios veiklos. Jam buvo rekomenduota nuolat palaikyti gerą fizinę formą.
Nuvykęs į gerai Plungėje žinomą Reginos Šilenskienės sporto klubą, susipažino su treneriais Mariumi Rudžiu ir Simona Šilenskaite. Ši rekomendavo profesionalų klasikinio kultūrizmo trenerį Vidmantą Lukį Šiauliuose. Vaikinas su V. Lukiu susisiekė ir susitarė dėl treniruočių. Šiaulietis sudarė programą, kuriai laikytis reikėjo nemažai valios pastangų, treniruotis šešis kartus per savaitę, sureguliuoti mitybą, išmokti pozuoti. Tačiau sportišką dvasią turinčiam plungiškiui neį veikiamų dalykų nėra.

            Dovydas atviravo, kad ruošiantis varžyboms teko daug ko atsisakyti: dingo saldainiai, cukrus iš arbatos, o kebabų ir picų skonį visai pamiršo. Likus kelioms dienoms iki varžybų, buvo privalu numesti du kilogramus, šiam tikslui turėjo laikytis griežtos dietos, kelias dienas gerti vien tik distiliuotą vandenį . Jei pasiseks varžybose pasiekti neblogų rezultatų, tikisi pasinerti į profesionalų klasikinį kultūrizmą. Tiesa, prisipažino, kad profesionalus sportas sunkiai suderinamas su kasdienybe. Visų pirma, visas dėmesys skiriamas mokslui, o tik po to sportas. Tiesiog viskam trūksta laiko. Tačiau jaunuolis tvirtai apsisprendė savo gyvenimą sieti su sportine veikla. Dar labiau sportuoti skatina besikeičiančios buvusio lengvaatlečio formos, gebėjimas atkakliai siekti užsibrėžto tikslo.

            Plungiškis džiaugėsi, kad jį labai palaiko ir visapusiškai remia tėtis, mama. Pasirengti varžyboms tikrai brangu. Kainuoja ir treniruotės, ir maisto papildai, ir kelionės iki Šiaulių ir į varžybas, o ir ant scenos reikia gerai atrodyti – būti po soliariumo, nugrimuotam.

            Šiuo metu Dovydo svajonė – pasiruošti ir dalyvauti „Mr. Olympia“ varžybose. „Plungės treneriai sudėjo pamatus, o dabar namus statyti turiu pats“, – sakė septyniolikmetis.
Savaitgalį vykusiose varžybose Kėdainiuose jaunuolis varžėsi kategorijoje „Jauniai iki 18 m. Vaikinų kultūrizmas“. Iš viso – 9 dalyviai.

            „Aišku, gal užimta septintoji vieta didelio džiaugsmo ir nesuteikė, bet kelti uždaviniai ir planai tikrai į vykdyti. Visų pirma, nugalėta scenos baimė, nugalėtas jausmas save parodyti žiūrovams, teisėjams. Aišku, supratome, kaip vyksta varžybos, kaip ir už ką tave teisėjai vertina, kaip skiria didesnius ar mažesnius balus. O užimta neaukšta vieta kaip tik bus didesnis stimulas ruoštis kitų metų pirmoms varžyboms. Juk visada maloniau iš apačios kilti į viršų, nei kristi į apačią“, – tai Dovydo žodžiai.

 

Informacija parengta pagal laikraščio  „Plungė“ korespondentės Danos Lukauskienės medžiagą

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.