Jau gruntuojama ir dažoma Kantaučių bažnyčia

2017-07-13

 

Birželio mėnesį Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis kreipėsi į Savivaldybės tarybos narius ir visus geros valios žmones, prašydamas prisidėti prie Kantaučių bažnyčios stogo ir sienų dažymo darbų. Aktyvūs Kantaučių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo parapijos nariai bažnyčios remontui suaukojo virš 4 tūkstančių eurų, tūkstantį eurų asmeninių lėšų parapijai pervedė meras A. Klišonis, tačiau vis tiek dar trūksta lėšų sumokėti už dažus ir kitus numatytus darbus.

„Maža Kantaučių parapija ryžosi dideliems darbams! Patys surinko per 4 tūkstančius eurų, po to kreipėsi į mane, kitus asmenis, mat nori iki tradicinių Šventosios Onos atlaidų užbaigti bažnyčios stogo, lietaus nutekėjimo sistemos, pamatų tvirtinimo bei lauko sienų tvarkymo darbus. Parapijiečiai savo jėgomis atlieka paruošiamuosius gruntavimo ir dažymo darbus, valo sienas, tvarko bažnyčios aplinką, – kai vyksta tokie dalykai, būtų sarmata neprisidėti prie šios bendruomenės iniciatyvos“, – pažymėjo meras A. Klišonis.

Meras šiomis dienomis vyko susitikti su naujai į Telšius paskirtu vyskupu Kęstučiu Kėvalu ir pokalbio metu turėjo progos papasakoti apie kelintus metus Plungės rajone pradėtas bažnyčių tvarkymo iniciatyvas. Panašiai, kaip ir kantautiškiai, pernai savo bažnyčią perdažė ir plateliškiai: aukojo patys parapijiečiai, asmeninių lėšų skyrė meras ir kiti vietos politikai, prisidėjo ir geros valios žmonės. A. Klišonis vyskupui taip pat papasakojo apie planuojamą bendrą Plungės rajono savivaldybės ir Pakutuvėnų parapijos darbą – sutvarkyti nuo Aleksandravo gyvenvietės link Pakutuvėnų bažnyčios vedantį keliuką.  

„Pats šią savaitę buvau Kantaučiuose. Bažnyčios stogo valymo, gruntavimo ir dažymo darbai jau ėjo į pabaigą, aukštalipiai darbininkai jau ėmėsi ir sienų. Apie tai sužinojęs  vyskupas K. Kėvalas sveikino už tokias iniciatyvas bei pažadėjo pats atvykti į Onines, kad asmeniškai padėkotų žmonėms“, – sakė A. Klišonis.  

Meras prisiminė, kad pirmoji, ko gero, Kantaučių bendruomenę dėl varganos bažnyčios būklės sujudino čia vargonauti pradėjusi Rūta Černeckienė. Tose apylinkėse gimusi ir augusi moteris Kantaučių bažnyčioje aptiko senuosius labai apleistus, nebeveikiančius, tačiau itin didelės vertės vargonus. Prisiminusi, kaip šis instrumentas skambėjo jos vaikystės laikais, visą gyvenimą kitus muzikos mokiusi moteris skaudančia širdimi kreipėsi į merą.   

„Tokį išskirtinį instrumentą prikelti naujam gyvenimui – ne juokas. Apžiūrėję vargonų specialistai įvertino, kad Kantaučių bažnyčios vargonų registrams sutvarkyti reikės per 12 tūkstančių eurų. Tvirtinant Plungės savivaldybės 2017 metų biudžetą, Kantaučių bažnyčios vargonams remontuoti buvo numatyta skirti 3 tūkstančius eurų. Jei Savivaldybės biudžetą pasieks viršplaninių pajamų, svarstome galimybę šiemet vargonams atnaujinti skirti dar 3 tūkstančius. Džiaugiuosi, kad Kantaučiuose susibūrė bendraminčių būrelis, kuris ėmė kalbinti žmones ir rinkti aukas pačiai bažnyčiai perdažyti“, – sakė A. Klišonis.

Dalį vasaros atostogų savo tėviškėje praleidęs Savivaldybės tarybos narys Audrius Šapalas taip pat prisipažino finansiškai prisidėjęs prie bažnyčios atnaujinimo darbų.   

„Susirinkę kantautiškiai į komisiją aukoms, skirtoms bažnyčiai perdažyti, išrinko seniūnaitę Ritą Juškienę, iš vyresnės kartos atstovų – autoritetą tarp vietinių žmonių turintį Bronislaovą Adomavičių, iš jaunesnės kartos – itin aktyvų ir visuomenišką Liną Ramanauską, kurie tiesiog ėjo per kaimus ir žmones. Neįtikėtina, tačiau nebuvo nė vienos trobos, kurioje atsakytų prisidėti prie bažnyčios remonto! Dėjo, kas kiek gali – po 10, 50 ar dar daugiau eurų. Taip pavyko sukaupti apie 4 tūkstančius. Žinia pasklido, atsišaukė iš Kauno parapijietis, kuris į bažnyčios sąskaitą taip pat pervedė pinigų. Darbus pradėjus, norisi juos ir užbaigti, sutvarkyti ne tik bažnyčią, bet ir griūvančius šventoriaus vartus, sutvirtinti pamatus“, – kalbėjo A. šapalas.

Tradiciniai Šv. Onos atlaidai Kantaučiuose vyksta paskutinį liepos savaitgalį. Jei leis permainingi šios vasaros orai, bažnyčią norima spėti perdažyti iki atlaidų. Visgi, jei Plungės apylinkes merks liūtys, meras kantautiškiams patarė neskubinti darbininkų. „Geriems darbams nėra termino. Svarbiausia užsibrėžtus darbus padaryti gerai: jei orai leis – iki Oninių, jei lis – iki rudens“, – pažymėjo A. Klišonis.  

Oninės Kantaučiuose jau daug metų būna puiki proga susirinkti giminėms, kaimynams, pažįstamiems. Tai – didelė šventė iš to krašto kilusiems žmonėms, kuriuos po atlaidų jau septintus metus keptu šernu vaišina  Kantaučių medžiotojų būrelio nariai.

 

 

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.