Įvyko projekto „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti“ baigiamoji konferencija

2022-11-28
Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

Plungės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Biržų rajono savivaldybės administracija, Rokiškio pedagogų švietimo centru bei Latvijos Jelgavos, Aucės, Vecumniekų savivaldybėmis ir Žemgalos planavimo regionu, įgyvendino Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014–2020 m. programos projektą „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti“ Nr. LLI-425 (Development of Multifunctional Centers as Driver for Social Inclusion and Development of Local Community/ OCTOPUS).

2022 m. lapkričio 24 d. Plungės bendruomenės centre Zoom platformoje įvyko projekto baigiamoji konferencija. Konferencijoje dalyvavo apie 70 dalyvių. Renginio metu visi partneriai pasidalino projekto rezultatais, latvių ir lietuvių ekspertai pristatė „Daugiafunkcių centrų kūrimo ir veiklos Latvijoje ir Latvijoje gairės“. Savo įžvalgomis bei galimybėmis apie specialistų, kurie teikia socialines paslaugas ir užtikrina įtraukiąją veiklą nedidelėse bendruomenėse prieinamumą, pasidalino Ilzė Rudzytė, Latvijos savivaldybių sąjungos patarėja sveikatos ir socialiniais klausimais bei Kęstutis Knizikevičius, Biržų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas.

Didžiausią reikšmę projektas padarė Plungės bendruomenės centrui, kuris yra dar pakankamai neseniai įsikūręs, t. y. 2019 metų gale. Pagrindinis centro tikslas yra teikti bendruomenės nariams socialines paslaugas, organizuoti įvairius mokymus, edukacijas, užsiėmimus. Dalyvavimas projekte davė didžiulę galimybę Plungės bendruomenės centro personalui susipažinti su kitų partnerių patirtimi, pritraukti kuo daugiau lankytojų į centrą ir įsigyti reikalingos įrangos.

Siekiant tobulinti socialinės įtraukties priemones bei organizuoti naujas veiklas Plungėje, Plungės rajono savivaldybės administracija, įgyvendinant projektą, Plungės bendruomenės centre, adresu Vytauto g. 29, Plungė, organizavo tokias socialines paslaugas kaip kineziterapija, psichologo konsultacijos, sporto užsiėmimai ir aerobika/zumba, dailės terapijos ir rankdarbių užsiėmimai žmonėms su fizine negalia ir senjorams.

Sporto užsiėmimams buvo nupirkti treniruokliai ir kita sporto įranga. Kineziterapijos paslaugoms buvo įsigytas masažo stalas. Taip pat buvo įsigyta muzikos įranga, įranga dušui ir skalbyklai.

Patirties mainų vizitai šiame projekte leido susipažinti su kitų partnerių patirtimi, pasisemti gerosios praktikos. O socialinės srities specialistai iš mokymų, kurie vyko Vecumniekuose, Latvijoje, grįžo su naujomis idėjomis ir įspūdžiais.

Projekto tikslas – didinti bendruomenei reikalingų paslaugų prieinamumą ir skatinti žmonių su negalia, senjorų, šeimų, auginančių vaikus su negalia bei rizikos grupės vaikų ir jaunimo socialinę įtrauktį, kuriant socialines paslaugas teikiančius ir įvairias įtraukties priemones vykdančius daugiafunkcius centrus.  

Bendras projekto biudžetas – 705 573,37 Eur , iš kurių Europos regioninės plėtros fondo (2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos) lėšos – 599 737,33 Eur.

Plungės rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų suma – 99 782,09 Eur.

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa https://2014-2020.latlit.eu; www.europa.eu

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos  turinį atsako Plungės rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.