Įvyko antrasis tarptautinis futbolo turnyras „Respect Balticum“

2014-05-07

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Gdansko (Lenkijos Respublika) sporto ir rekreacijos centras kartu su partneriais – Plungės sporto ir rekreacijos centru (SRC) ir Roskildės (Danijos Karalystė) verslo koledžu – įgyvendina projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ (angl. „Sport as a common path for tolerance and respect“). Projektas parengtas pagal Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną 2007-2013 metų programą. Programos tikslas – stiprinti tvarią Pietų Baltijos regiono plėtrą, bendrais veiksmais didinant jo konkurencingumą ir stiprinant žmonių ir institucijų integraciją. Programos teritorija – Danija, Vokietija, Lietuva, Lenkija ir Švedija.

Veikdami kartu, projekto partneriai siekia sumažinti visuomenėje vyraujančią hipokineziją – judėjimo stoką, nepakankamumą lokomotorinio aparato ir ypač skeleto raumenų apkrovimą bei ugdyti toleranciją kultūriniams skirtumams per tarptautinį bendradarbiavimą.

Šios idėjos įkvėpti, 2014 m. balandžio 30 – gegužės 1 d. jaunieji futbolininkai iš trijų valstybių (aštuonios komandos iš Lietuvos, po keturias – iš Danijos ir Lenkijos) dalyvavo antrajame tarptautiniame futbolo turnyre „Respect Balticum“, kuris įvyko Plungėje. Turnyrą atidarė Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė, Sporto tarybos pirmininkas Adomas Zamulskis. Pirmuosius simbolinius įvarčius į vartus įmušė Administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė ir vicemeras Mindaugas Jurčius.

Žaidėjai buvo suskirstyti į grupes – vaikų grupę U12, jaunimo (vaikinų ir merginų) grupę U17. Turnyras prasidėjo U17 rungtynėmis grupėse. U17 amžiaus kategorijoje vaikinų komandai atstovavo Plungės „Babrungo“ futbolo komandos žaidėjai, o merginų kategorijoje – Akmenės SC-FK „Akmenė“. Vaikinų grupėje Plungės „Babrungas“ du kartus sužaidė lygiosiomis ir, patyręs vieną pralaimėjimą, užėmė trečią vietą. Geriausiai šioje grupėje sekėsi Roskildės-II komandai, kuri grupių etape užėmė pirmą vietą.

Merginų grupėje niekas neprilygo SC-FK „Akmenė“, kuri įveikė komandą iš Lenkijos „Sztorm Gdansk“ ir abi komandas iš Danijos.

Pasibaigus rungtynėms U17 kategorijoje, į aikštę žengė U12 komandos. Šioje amžiaus grupėje dalyvavo 8 komandos, kurios burtų keliu buvo padalytos į dvi grupes. A grupėje rungtyniavo Plungės SRC, Gdansko „Gedania“ ir dvi futbolo komandos iš Telšių – „Vytis“ bei „Džiugas“. B grupėje rungtyniavo Gdansko „Santos“ ir trys Plungės futbolo komandos – „Žiogeliai“, „Gondinga“ ir „Žemaitija“.

A grupėje stipriausia futbolo komanda grupių etape tapo Plungės SRC, kuri iškovojo tris pergales. Viena pergale mažiau iškovojo ir antra liko Gdansko „Gedania“ futbolo komanda. B grupėje pirmą vietą iškovojo svečiai iš Lenkijos – Gdansko „Santos“.

Vykstant U17 rungtynėms, jaunieji futbolininkai lankėsi Šaltojo karo muziejuje, Žemaitijos nacionaliniame parke, o pasibaigus U17 rungtynėms, į šį muziejų vyko vyresnieji žaidėjai. Visi dalyviai gyvai domėjosi to laikmečio istorija, tačiau, vienoje ekspozicijų salių radę minkštasuolių, kriste krito į juos trumpo poilsio.

Po rungtynių projekto dalyviai susirinko į Plungės sporto ir rekreacijos centro sporto salę, kur buvo surengtas seminaras treneriams ir užsiėmimai jauniesiems projekto dalyviams. Seminaro lektorius Valdas Dambrauskas dalijosi savo mintimis apie šiuolaikinio trenerio vaidmenį bei su kokiais iššūkiais jam tenka susidurti savo veikloje. Jis pabrėžė, kad geras treneris – entuziastingas, siekiantis tikslo, atidus ir dėmesingas, prisiimantis atsakomybę už rezultatus, sunkiai dirbantis, išklausantis komandos narių ir net „girdintis“ garsiai neišsakytas mintis ir lūkesčius, žinantis savo vertę. Pateikdamas pavyzdžius iš savo profesinės patirties, Valdas Dambrauskas įkvėpė auditoriją siekti paties geriausio savo komandos trenerio vardo.

Užsiėmimų metu jauniesiems dalyviams buvo pristatyta Džono Vudeno (John Wooden) sėkmės piramidė, kurią pristatė lektoriai Ieva Iacob ir Emas Gricius. Kalbėta apie sunkų darbą, draugystę, apie jauno žmogaus siekius, nuolatinį stengimąsi gerai atlikti visus darbus. Dalyviai buvo paskirstyti į mažas grupes ir joms duotos medžiagos – spagečių makaronai ir plastilinas. Grupė turėjo iš šių priemonių pastatyti savo sėkmės piramidę ir ant jos viršaus uždėti zefyrą. Tai simbolinė dirbančių ir vieno tikslo siekiančių komandos narių sėkmės piramidė, kurioje susipina draugystė, partnerystė, savitvarda, pasitikėjimas, budrumas, tikslo siekimas, komandinė dvasia ir kita. Be viso šito, komandai būti sėkmingai nepavyks, kaip ir ant kreivai sukonstruotos spagečių makaronų piramidės neišsilaikys minkštas ir lengvas zefyras…

Kitą tarptautinio turnyro dieną U12 ir U17 amžiaus grupėse vyko finalinės rungtynės. U12 amžiaus grupėje dėl pirmos vietos žaidė Plungės SRC ir Gdansko „Santos“. Po atkaklios kovos pergalę rezultatu 2:0 iškovojo Plungės SRC komanda. Rungtynėse dėl trečios vietos Plungės „Žiogeliai“ pranoko Gdansko „Gedania“.

U17 merginų kategorijoje Akmenės SC-FK „Akmenė“ finale nugalėjo Roskilde-I 4:2. Trečią vietą iškovojo Roskilde-II komanda, ketvirta liko Gdansko „Sztorm“.

Pasibaigus futbolo turnyrui „Respect Balticum“, visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, o prizinių vietų nugalėtojai – ir sportinėmis taurėmis. Projekto dalyvius apdovanojo ir Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas, ir Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas.

Pasiruošimas turnyrui ir jo organizavimas sudarė galimybes Plungės sporto ir rekreacijos centrui pasisemti patirties, o aktyviai sportuojant – ir sėkmingai plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą ir socialinį dialogą tarp šalių. Užsiėmimai padėjo jaunimui susipažinti su garbingo žaidimo taisyklėmis, ugdyti tolerantišką požiūrį ir pagarbą kitam žmogui.

Tik veikdami kartu, pastatysime savo sėkmės piramidę!

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X