Įvyko 7-ojo Lietuvos mokinių parlamento rinkimų I etapas!

2012-11-21

 

2012 m. lapkričio 16 d. Lietuvoje vyko septintojo Lietuvos mokinių parlamento rinkimai. Tą dieną Plungės rajono savivaldybės mokyklose buvo išrinkti rinkikai – kandidatai, kurie antrajame rinkimų etape mūsų rajone išrinks Lietuvos mokinių parlamento narį . Rinkimai į vyko Plungės „Saulės“ ir  Platelių gimnazijose, Plungės Senamiesčio, Alsėdžių, Kulių, Žemaičių Kalvarijos vidurinėse mokyklose bei Plungės akademiko A. Jucio pagrindinėje mokykloje.
Lapkričio 28 d. 14 val. Plungės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje bus organizuojamas antrasis rinkimų etapas.
Nuo 2000 m. kas dvejus metus 5-12 klasių mokiniai demokratiškai renka Lietuvos mokinių parlamentą, kuris atstovauja mokinių interesams, formuoja mokinių poziciją ne tik sprendžiant aktualius klausimus, bet ir svarstant visuomenės aktualijas. Rinkimuose kandidatuoti turi teisę 9-11 klasių mokiniai. Å alies Mokinių parlamentą sudaro 95 nariai iš visos Lietuvos.
Lietuvos mokinių parlamento rinkimais siekiama kiekvienam mokiniui sudaryti galimybę praktiškai susipažinti su demokratinių rinkimų procedūra, ugdyti socialinius ir demokratinius į gūdžius, aktyviai dalyvauti pilietinėje visuomenėje.
Lietuvos mokinių parlamentas per dvylika veiklos metų tapo stipriu jaunimo politikos kūrėju ir partneriu, atstovavo Lietuvos mokinių nuomonei į vairiose darbo grupėse, sprendė mokinių ir jaunimo laisvalaikio užimtumo, kokybiško ugdymo, sveikos gyvensenos ir kitas problemas. Lietuvos mokinių parlamento rinkimai ir jo veikla parodė, kad mokykloms demokratiniai rinkimai bei Lietuvos mokinių parlamentas yra reikalingi ir svarbūs.
Plungės rajono savivaldybės
jaunimo reikalų koordinatorė
Lolita Vaitkevičienė
 
Smulkesnė informacija teikiama tel. (8 448) 73117 arba el. paštu lolita@plunge.lt
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.