Išvykoje kuliškiai ir sužinojo, ir mokėsi

2019-09-20

 

Vykdydami projektą „Mokomės verslumo Telšių rajono kaimo bendruomenėse“, rugsėjo 14 dieną kuliškiai vyko į netolimą, bet įdomią išvyką po Telšių rajoną ir miestą. Maloniai pasitikusi Kaunatava keliavusiesiems paliko labai gerą įspūdį itin aktyvios kaimo bendruomenės dėka. Turėjome progą ne tik išgirsti įdomią vietovės istoriją, bet ir apžiūrėti bendruomenės šimtametę klėtelę, kuri, prikelta naujam gyvenimui, kone kasdien kvepia verdamais obuolių sūriais ir džiovinama mėtų arbata. Darbuojasi čia ne kas kitas, o to paties kaimo moterys, kurios laisvu laiku ruošia įvairią produkciją ir veda edukacijas atvykusiems.

Veiklumu Kaunatavai nenusileidžia ir Luokės bendruomenė, kuri savo verslumo veiklas pradėjo nuo turimos vietovės panaudojimo edukacijoms. Šatrijos kalnas tam puikiai tiko, tad bendruomenės sugalvota edukacija – etnoprograma „Raganų kerai“ ant šio kalno įdomi pasirodė ir mums. Bendruomenės pirmininkė Marytė Beleckienė pasakojo, kad verslauti bendruomenė bando ir vesdama duonos kepimo edukacijas, bei tikisi, kad turima įranga ateityje pasitarnaus ne tik mokymo tikslais, bet ir virs į tikrą, pelną bendruomenės žmonėms nešantį kepyklos verslą.

Neliko neaplankyti ir Biržuvėnų dvaras bei pats septynių kalvų miestas – Telšiai. Jau gerokai vakarėjant, važiuodami namo, kuliškiai aptarinėjo turiningai praleistą dieną ir vieni kitiems pritarė – mokomosios kelionės ne tik praplečia akiratį, bet ir paskatina pačius aktyviau veikti bendruomenėje.


Plungės krašto Kulių bendruomenė „Alantas”


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.