Išskirtinis festivalio renginys – žirgų konkūras

2023-09-07
žirgų konkūras Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti

Sekmadienį plungiškiai jau 13-ąjį kartą gerėjosi žirgų konkūru Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti. Be šios taurės, varžomasi ir dar dėl dviejų – dėl Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio taurės ir dėl Seimo nario Jurgio Razmos taurės.

„Labai smagu čia, Plungėje, minint Žirgo metus, matyti tiek daug puikių raitelių, nepaprastai gražių ristūnų. Oras puikus, vaizdas žadamas fantastiškas, tad tikiu, kad iš šio renginio išsiskirstysim su pačia geriausia nuotaika, puikiais įspūdžiais ir dar puikesnėmis fotografijomis. Gražios šventės visiems!“ – prieš renginį linkėjo meras Audrius Klišonis.

Pirmieji varžėsi žemaitukų veislės žirgai, na, o geriausiai įveikti 80 cm aukščio kliūtis sekėsi Rustei Mazrimaitei su Sidabru, antroji ir trečioji vietos atiteko Ugnei Šveistrytei, kuri jojo su Satinu ir Žirmūnu.

Dėl mero Audriaus Klišonio taurės varžytasi dviejose kategorijose. Žemesnes (90 cm) kliūtis sėkmingiausiai įveikė Gabrielė Elijošiūtė su Oceane, antroji – Ieva Mačiulskytė su Žabo, trečioji – Ana Marija Gansauskaitė taip pat su Žabo.

Antrojoje kategorijoje (110 cm) nepralenkiama buvo Elėja Lukytė su Primadona, šiam duetui ir atiteko mero Audriaus Klišonio taurė. Antroje vietoje – Giedrius Butkus su Crazy, trečioje – Liepa Valantinavičiūtė su Rumba.

Besivaržiusieji dėl Seimo nario Jurgio Razmos taurės (115 cm) išsirikiavo tokia tvarka: Aivaras Bataitis su Dobilu (I vieta), Kamilė Beržonskytė su Charlotte (II vieta), Kamilė Beržonskytė su Doreen (III vieta).

Žinoma, daugiausiai pastangų ir profesionalumo pareikalavo varžybos dėl Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės (120 cm). Taurė atiteko Aivaro Bataičio ir Dobilo duetui, antroji – Raimonda Samušytė ir Hetė, trečioji – Iveta Janavičiūtė ir Bele.

Publika grožėjosi ne tik konkūro varžybų dalyviais, jų laukė ir iki šiol Plungėje nematytas reginys – Zoro žirgų pasirodymas, žiūrovus nukėlęs į viduramžių laikų riterių, jų damų ir ginklanešių kasdienybę. Be to, vyko gražiausios skrybėlaitės konkursas, mažieji jėgas išbandė kliūtis įveikdami žaisliniais žirgeliais.

Gražaus reginio, gerų emocijų ir aplodismentų puikiai pasirodžiusiems duetams tikrai netrūko. Už tai ačiū jojimo sporto klubo „Rafaella“ prezidentei Genutei Šakienei, žirgų sporto mylėtojai Juditai Stankutei ir kitiems konkūro organizatoriams, rėmėjams ir, žinoma, dalyviams.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.