Išskirtinai paminėta ,,Suvartuko“ 70-ies metų kūrybinės veiklos sukaktis (renginio nuotraukos)

2017-12-27


 

Gausios ovacijos, spindinčios akys, neblėstančios šypsenos ir jaudinantys pasirodymai – tai tik keletas frazių, apibūdinančių gruodžio 16 dieną Plungės kultūros centre įvykusį „Suvartuko“ koncertą, skirtą kolektyvo kūrybinės veiklos 70-mečiui paminėti.

„Suvartukas“ – vienas seniausiai gyvuojančių liaudiškų šokių kolektyvų ne tik Plungės mieste, bet ir visoje Lietuvoje. Kolektyvas sėkmingai atstovauja rajonui pasaulio lietuvių dainų šventėse, įvairiuose Lietuvoje ir užsienio šalyse vykstančiuose liaudiškos muzikos festivaliuose ir konkursuose. 2010 m. kolektyvas apdovanotas Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtu mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimu – „Aukso paukštės“ nominacija.

Didžiausias būrys „Suvartuko“ ansamblyje – šokėjų, kuriems jau 30 metų vadovauja Ilona Baltikauskaitė. Vokaliniam ansambliui vadovauja Valentina Balčiauskienė, kapelai – Vidmantas Žilinskas. Šie vadovai kolektyvams vadovauja pastaruosius 10 metų. Daugiau nei 40 metų kolektyvui akomponuoja Kazys Budginas.

Į 70-ąjį „Suvartuko“ kūrybinės veiklos sukaktį susirinko ir buvę mokytojos Danutės Radvilavičienės šokėjai, kurie, kaip ir prieš 30 metų pirmą kartą pašokę mokytojos sukurtą senovinį „spacierių“, pašoko jį ir  gruodžio 16 dieną. Akompanuoti padėjo  buvęs ilgametis kapelos vadovas Povilas Budginas. Liaudiškų šokių ir dainų ansamblį „Suvartukas“  su 70-uoju gimtadieniu sveikino ir buvę „Suvartuko“ šokėjai. Nuostabius šokius dovanojo ir ansamblio mažieji šokėjai bei jaunimas.

Nuoširdžius sveikinimo, padėkos ir linkėjimų žodžius tarė Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, Seimo nariai Jurgis Razma ir Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir kiti garbūs svečiai. Koncertas abejingų nepaliko. Didžiuojamės, kad būtent Plungės kultūros centre veikia, kuria ir visus savo pasirodymais džiugina ir stebina toks kolektyvas, kaip „Suvartukas“.


KC inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.