Išsiaiškinti 2014 metų rajono stalo teniso pirmenybių laimėtojai

2014-05-08


 

 

 

Balandžio 26 dieną Plungės technologijų ir verslo mokyklos sporto salėje vėl susirinko stalo teniso mėgėjai. Vyko pagrindinės kasmetinės rajoninės varžybos – vyrų A lygos, moterų/merginų, o taip pat vyrų ir moterų dvejetų rajoniniai čempionatai. Varžybų dalyvius sveikino, sėkmės linkėjo varžybų organizatorius – Plungės stalo teniso klubo  „Žemaite” pirmininkas Stanislovas Ivanauskas, Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas, salės šeimininkas – Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas.

Vyrų, dalyvaujančių rajono varžybose, skaičius šiais metais buvo rekordinis. Deja, to nepasakytume apie moterų/merginų aktyvumą. Varžybose jų matome vis mažiau. Šį kartą rungtyniavo 6 dalyvės. Stipriausios stalo tenisininkės paaiškėjo, sužaidus tarpusavyje vieną ratą. Visas pergales pasiekė ir aukso medaliu pasidabino kantautiškė Indrė Krūminytė. Sidabro medalis ir antrosios vietos diplomas  teko Salomėjai Vagnoriūtei iš Kulių. Trečią vietą iškovojo taip pat kuliškė Sigita Metrikytė. Nežiūrint nedidelio dalyvių skaičiaus,  atkaklių kovų, intrigos, emocijų netrūko. Pažymėtina, kad Indrė Krūminytė iškovojo rajono čempionės titulą jau trečius metus iš eilės. Visgi dar vieno titulo iškovoti jai nepavyko – moterų/merginų dvejetų čempionių taures iškovojo Salomėjos Vagnoriūtės ir Ingridos Juškaitės pora.

Vyrų pirmenybės – pačios gausiausios stalo teniso varžybos rajone. Varžybose gali dalyvauti visi norintys Plungės rajono gyventojai, o taip pat aktyvūs Plungės stalo teniso klubo „Žemaite“ nariai. Čempionate iš viso šiais metais dalyvavo  per 60 stalo tenisininkų, buvo varžomasi dviem etapais, kovojant dviejose lygose. Šiame, finaliniame, etape – A lygoje, dalyvavo 20 pajėgiausių rajono stalo tenisininkų. Dvylika pateko pagal 2013 metų pirmenybių rezultatus, kiti atrinkti pagal B lygos rezultatus. Atsižvelgiant į padidėjusį susidomėjimą,  planuojama kitų metų pirmenybes rengti trimis etapais. C (mėgėjų) lygoje bus varžomasi, nedalyvaujant 30 pajėgiausių rajono stalo tenisininkų.

Varžybos buvo vykdomos, atsižvelgiant į praėjusių metų rezultatus, stipriausius žaidėjus suskirsčius į keturis pogrupius.  Po to į pogrupius burtais buvo suskirstyti kiti žaidėjai. Silpnų varžovų nebuvo, tad ir kovos buvo atkaklios. Pogrupių nugalėtojais tapo Ž. Vaitkevičius, N. Slavinskas, S. Ivanauskas, A. Krajinas, kurie kartu su antrąsias vietas užėmusiais ir išsiaiškino 1-8 vietų laimėtojus. Pirmoji vieta – Žydrūnas Vaitkevičius (Staneliai, 23 m.); antroji – Nerijus Slavinskas (Klaipėdos r., „Žemaite“ narys, 35 m.); trečioji – Stanislovas Ivanauskas (Plungė, 53 m.); ketvirtoji –Algirdas Stancelis (Jerubaičiai, 56 m.), penktoji – Algimantas Krajinas (Plungė, 54 m.); šeštoji – Juozas Jakštas (Plungė, 49 m.). Žydrūno kolekcijoje – jau trys čempiono titulai iš eilės. Konkurencija didelė, todėl tiek visos varžybos, tiek ir finalinis etapas pasižymėjo įtampa, atkaklumu ir iš anksto nenuspėjama baigtimi. Štai finale dėl 1-os vietos Ž. Vaitkevičius pralaiminėjo 1:2, bet lygioje kovoje sugebėjo laimėti du paskutinius setus ir sidabrą paliko savo komandos draugui Lietuvos čempionate N. Slavinskui. Abiejų finalininkų žaidimas, efektingi smūgiai susilaukė  susižavėjimo plojimų. Akivaizdu, kad vien technikos nepakanka – svarbu nusiteikimas, valia, kova dėl kiekvieno taško, negalint savęs. Tikime, kad jei Žydrūnas iškels sau tokį tikslą, tai ir kitais metais jį matysime finale.  

 Mažasis finalas, kova dėl trečiosios vietos, buvo ne mažiau atkakli. Vieni „Žemaite“ klubo kūrėjų ir senbuvių, ne vieną kartą susikovę varžybose A. Stancelis ir S. Ivanauskas, surengė tikrą spektaklį. Nors praeityje S. Ivanausko sąskaitoje pergalių daugiau (devyni rajono čempiono titulai 2003 – 2011 metais), kovos pradžioje sėkmė lydėjo A. Stancelį. Laimėti pirmi du setai, trečias taip pat klostėsi neblogai. Bet kova baigiasi, kai sužaidžiamas paskutinis taškas. S. Ivanauskas perėmė iniciatyvą, laimėjo tris likusius setus ir pelnė bronzos medalį.

Į vyrų dvejetų, kaip ir moterų, pirmenybes galėjo registruotis visi norintieji. Sėkmė tokiose varžybose – tai ne tik technika, bet ir „alkūnės jutimo“ jausmas, partnerio jutimas, jo galimybių, pranašumų ir trūkumų supratimas. Užsiregistravo dešimt dvejetų. Po atkaklių ir emocingų kovų paaiškėjo galutinė porų rikiuotė: pirmoji vieta – Žydrūnas Vaitkevičius ir Valdas Vaitkus, antroji – Algirdas Stancelis ir Dainius Gotautas, trečioji – Vaclovas Stankus ir Juozas Jakštas, ketvirtoji – Algimantas Krajinas ir Vidas Balčiūnas.

2014 metų rajono stalo teniso pirmenybių laimėtojai išsiaiškinti. Sezonas baigsis po „Žemaite“ komandų pasirodymo Žemaitijos lygoje. Dar kartą buvo galima įsitikinti, kad stalo tenisas yra mėgėjų sportas ir visiems prieinamas. Žaidėjai jau ruošiasi kitam sezonui. Planuojama surengti daugiau turnyrų mėgėjams.

Klubas dėkoja visiems dalyvavusiems, taip pat Plungės technologijų ir verslo mokyklai už sudarytą galimybę surengti varžybas ir žiniasklaidai – už varžybų reklamą. Iki kitų susitikimų. Norintys išmėginti save stalo tenise kviečiami treniruotis, dalyvauti klubo „Žemaite“ veikloje. Išsamesnę informaciją suteiks klubo pirmininkas Stanislovas Ivanauskas tel. 8 682 51 042.

Moterų – merginų varžybų prizininkės Apdovanojama čempionė Indrė Krūminytė
   
Čempionas Ž.Vaitkevičius Dvejetų varžybų prizininkai 
   
Vyrų varžybų prizininkai  Dvejetų čempionai (Ž.Vaitkevičius, V.Vaitkus) po apdovanojimoPlungės stalo teniso klubo „Žemaite“ informacija


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.