Išrinkti respublikinio liaudiškos muzikos ir šokio konkurso „Šoktinis 2015” nugalėtojai

2015-02-10

       Plungės kultūros centras vasario 7 d. respublikiniu liaudiškos muzikos ir šokio konkursu  „Šoktinis 2015“ pradėjo renginių ciklą, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti. Konkurse dalyvavo pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse pelnę kolektyvai: Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tautinės muzikos ir šokių ansamblis  „Ratilėlis“, Trakų meno mokyklos šokių kolektyvas  „Žvaigždūnė“, Alytaus miesto dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“, Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis  „Vieversa“, Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“, tautinių instrumentų orkestras  „Žilvitis“, Klaipėdos jaunimo centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis  „Vijurkas“, Klaipėdos tautinės muzikos ansamblis  „Ralio“, Klaipėdos jaunimo centro vokalo studija  „Vega“ ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis  „Žirginėliai“. Savo šokiais džiugino ir svečiai iš Latvijos Respublikos Tukumo miesto – moksleivių namų kolektyvas  „Lustė“. Konkurso metu po 15 minučių kolektyvai pristatė jų regionus reprezentuojančias programas, kuriose atsispindėjo atstovaujamo regiono šokiai, dainos ir muzika.

       Konkurso dalyvius vertino profesionali ir puikiai Lietuvoje žinoma komisija: Leokadija Dabužinskaitė, Živilė Adomaitienė, Jolanta Kisielytė – Sadauskienė, Povilas Budginas. Komisijos sprendimu I vieta atiteko Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansambliui  „Vieversa“, II vieta atiteko Klaipėdos jaunimo centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui  „Vijurkas“, o III vietą pelnė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis  „Žirginėliai“. Komisija skyrė ir du diplomus: Už geriausią vaikų liaudies muzikos kapelą atiteko Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansambliui  „Tarškutis“, o diplomas Už ansambliškumą atiteko Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui  „Grandinėlė“.

       Profesionalus ir spalvingas koncertas, skirtingi Lietuvos regionų jaunimo šokių kolektyvai bei ansambliai, jų tautinių kostiumų savitumas, liaudies dainos, muzika, instrumentų įvairovė, regioninių ypatumai, liaudies šokio charakteringumas – visa tai vainikavo Plungės kultūros centro organizuotą respublikinį liaudiškos muzikos ir šokio konkursą  „Šoktinis 2015”.

 

Plungės kultūros centro informacija

Sauliaus Narkaus nuotrauka


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.