Išrinkti didžiųjų ir mažųjų miestų konkurso „Dviračių miestas 2014“ nugalėtojai

2015-02-26

         Susisiekimo ministerija šių metų pradžioje organizavo nominacijų konkursą „Dviračių miestas 2014“. Konkurse dėl šio titulo buvo kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos savivaldybės.

         Ministerija siekia, kad šis konkursas taptų nauju impulsu, skatinančiu šalies miestus ir savivaldybes plėtoti patrauklią ir saugią infrastruktūrą dviratininkams. „Dviračių miestu“ nominuojamas labiausiai šį transportą propaguojantis miestas, kuris turi dviračiams pritaikytą infrastruktūrą bei skatina gyventojus naudotis dviračiu susisiekimo tikslais, rūpinasi eismo sauga ir vykdo švietėjišką veiklą.

         Konkurse dalyvaujančių savivaldybių pateiktus siūlymus vertino susisiekimo ministro į sakymu sudaryta Dviračių transporto komisija. Buvo vertinamas miesto dviračių takų ilgis, tenkantis vienam gyventojui, taip pat galimybių studijų, teritorijų planavimo dokumentų ir techninių projektų, susijusių su dviračių transporto infrastruktūros plėtra, rezultatai. Buvo atsižvelgiama į konkrečius dviračių transporto skatinimo planus, vertinamos per pastaruosius penkerius metus surengtos su dviratininkais susijusios saugaus eismo akcijos ir švietėjiška veikla.

         2015 m. vasario 25 d. į vyko Dviračių transporto komisijos posėdis, kurio metu buvo išrinkti didžiųjų ir mažųjų miestų nugalėtojai.

         Didžiųjų miestų kategorijoje varžėsi Vilnius, Kaunas, Klaipėda ir Panevėžys. Nominacija „Dviračių miestas 2014“ suteikta Kauno miestui.

         Mažųjų miestų kategorijoje varžėsi Alytus, Marijampolė, Jonava, Anykščiai, Telšiai, Birštonas, Palanga ir Platelių miestelis. Nominacija „Dviračių miestas 2014“ suteikta Anykščių miestui.

         Sveikiname nugalėtojus!

 

Informacija parengta pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos informaciją


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.