Įspūdžiai iš Tukumo

2013-07-31

 

          

 

 

Plungės rajono savivaldybės oficiali delegacija, vadovaujama mero patarėjos Dainos Martišienės, liepos 26 – 28 dienomis viešėjo mūsų bendradarbiavimo mieste partneryje Tukume (Latvija). Čia vyko tradicinė miesto šventė, kurios vienas pagrindinių akcentų buvo pieno perdirbimo įmonės „Tukuma piens“ 100 metų jubiliejaus paminėjimas. Tukume svečiavosi ir  kitų miestų partnerių delegacijos: Šenevjero (Prancūzija), Krasnogorsko (Rusijos Federacija), Andrichovo (Lenkija), Tidaholmo (Švedija).

           Kaip ir įprasta, Tukume buvome šiltai ir svetingai sutikti. Visas delegacijas maloniai priėmė šalia Tukumo neseniai  įsikūrusių golfo laukų savininkai, vėliau lankėmės šokolado gamyklėlėje ir muziejuje „Pūre respublika“. Miesto šventės metu pieno perdirbimo įmonė „Tukuma piens“ atvėrė duris miestelėnams ir miesto svečiams. Plungės delegacija pasveikino vadovą įmonės jubiliejaus proga. Kultūros namuose turėjome galimybę stebėti šešėlių teatro iš Andrichovo  pasirodymą, kuris visiems paliko neišdildomą įspūdį. Miesto centre visą savaitgalį vyko įvairiausių kolektyvų pasirodymai. Tukumo šokių studija „Demo“, kurioje dalyvauja įvairaus amžiaus šokėjai, nustebino savo profesionalumu ir masiškumu. Tikimės šį kolektyvą netolimoje ateityje išvysti ir Plungės scenose. Ilgamečiai Tukumo draugai prancūzai iš Šenevjero miestui padovanojo saviveiklinio džiazo kolektyvo koncertą. O šeštadienio vakare ypatingą nuotaiką sukūrė pučiamųjų orkestro muzika. Sekmadienį pajudėjo netradicinių transporto priemonių kolona, sutraukusi ypatingai daug žiūrovų. Šis renginys  vyksta kas antrus metus. Vyriausias dalyvis, visų tukumiečių gerbiamas ir mylimas Oskaras, nepraleidžiantis nė vienos eisenos, šiemet buvo vienas iš prizininkų. Plungės delegacija sulaukė asmeninio Tukumo mero kvietimo 2015 metais prisijungti prie šios atrakcijos su savo sukonstruota transporto priemone.

           Tie, kurie lankėsi Tukume ne pirmą kartą, galėjo stebėtis vis gražėjančiu miestu. Ką tik naujai kadencijai perrinktas ilgametis Tukumo meras Jurijus Šulcas pasidalijo savo draugiškos komandos tolimesniais planais apie miesto plėtrą. Štai ir mūsų delegacija buvo apgyvendinta savivaldybės įsigytame ir baigiamame įrengti daugiabučiame name, dažais kvepiančiuose kambarėliuose, kurie yra skirti apsistoti į ledo areną vasarą atvykstantiems sportininkams, kitiems miesto svečiams. O per mokslo metus čia gyvens sportuojantys mokiniai iš Tukumo apylinkių. Dalis namo butų bus skirta jauniems specialistams, kurių labai trūksta Tukumui.

           Toks abiejų miestų partnerių bendradarbiavimas labai naudingas, nes leidžia palyginti ne tik socialinių ir ekonominių pasiekimų efektyvumą, bet skatina vieniems iš kitų  mokytis, stengtis neatsilikti, padaryti daugiau ir geriau.

Informaciją parengė
mero patarėja Daina Martišienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.