Įsisuko vilkai

2022-08-02
Vilkas

Šią vasarą jau du kartus Plungės rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai įvertinti komisija  vyko į kaimus įvertinti ir apskaičiuoti vilkų padarytą žalą.

Buvo gautas ūkininko pranešimas, kad liepos 28 dieną Platakių kaime, prie sodybos esančioje ganykloje, kuri aptverta tvora, rastos sudraskytos 9 avys. Rugpjūčio 1 dieną gauti du pranešimai: Gaižupių kaime, prie sodybos esančioje ganykloje, aptvertoje tvora, sudraskyti 4 veršiukai, o Smilgių kaime, prie sodybos esančioje ganykloje, aptvertoje dviem elektrinio piemens juostomis, papjauta avis. Komisija, įvertinusi padarytas mirtinas žaizdas, priėjo prie išvados, kad naminiai gyvuliai sudraskyti vilkų.

Gamtos žinovai linkę manyti, kad vilkai, išsiruošę iš miško į gyvulių ganyklas, moko medžioti savo gerokai ūgtelėjusius jauniklius – aptvaruose besiganantys naminiai gyvuliai jiems yra lengvas grobis.

Plungės rajono savivaldybė ragina saugoti savo naminius gyvūnus, sudaryti jiems sąlygas pasislėpti uždarose pastogėse, į kurias vilkams patekti būtų sunkiau, o jeigu yra galimybė, nakčiai parginti gyvulius iki namų. Akivaizdu, kad aptvarai, kurie nėra aukšti, neįkasti į žemę ar elektrinis piemuo vilkui – ne kliūtis.

Ūkininkai, norintys gauti vilkų ir kitų medžiojamųjų gyvūnų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos atlyginimo kompensaciją, turi nedelsti pranešti apie patirtą žalą, kreiptis į gyvenamosios vietovės seniūną bei informuoti komisiją.

Žala kompensuojama, jei gyvūnai buvo paženklinti ir registruoti, buvo taikytos prevencinės apsaugos priemonės. Jeigu gyvuliai neįregistruoti, kompensacija nebus mokama.

2021 metais Plungės rajono savivaldybėje vilkai per 25 išpuolius sudraskė 46 gyvulius (5 buliukus, 2 telyčaites, 1 ožką ir 38 avis). 2020 metais vilkai papjovė 31, 2019 metais – 14 naminių gyvulių.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.