„Išdrįsti siekti taikos!“

2019-12-11
 


Taikos negalima garantuoti nei komerciniais interesais, nei kariniais susitarimais, nei dvipusiu nusiginklavimu, jei tautos valioje nėra Taikos dvasios. Ji – ugdymo uždavinys. (Robert Baden-Powell (1926)

 

Betliejaus taikos ugnis (BTU) – daugiau nei tris dešimtmečius vykstanti akcija, kurios metu Kristaus gimimo grotoje Betliejuje uždegta ugnis skautų rankomis plinta per visą pasaulį, primindama apie taikos siekį. Lietuvoje prie šios akcijos jungiasi Lietuvos skautijos, Lietuvos skautų sąjungos, Studentų skautų organizacijos, Lietuvos lenkų (harcerių) skautų sąjungos, Žemaitijos skautų organizacijos, Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos skautų ir skaučių nariai, prisideda ir Ateitininkų federacija. Pernai ugnelė buvo išdalyta daugiau nei 340 vietų visose Lietuvos savivaldybėse.
Šiemet akcijos šūkis „Išdrįsti siekti taikos!“ kviečiant susimąstyti apie pastangas, kurias turime įdėti siekdami taikos pasaulyje, savo šalyje ir savyje. Taip pat šis šūkis kalba apie tai, kad taikos siekis ne visada yra lengvas procesas, todėl reikia turėti drąsos, jei norime, kad pasaulis taptų geresne vieta.

Betliejaus taikos ugnis į Plungę atkeliaus traukiniu gruodžio 18 d., trečiadienį, 10:13 val.

Gondingos tunto skautai ją dalins įstaigoms ir įmonėms, maldos namams.
Norintieji, kad Betliejaus ugnelę atneštų skautai, prašomi pranešti.

Budėkim!

 

Plungės skautų inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.