Ir verslininkams, ir jaunuoliams – visiems nauda

2023-10-18

Plungėje jau ketvirtus metus buvo vykdoma Savivaldybės finansuojama Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa.

Įdarbino 23 jaunuolius

Pagrindinis Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos tikslas – ugdyti jaunimo verslumą, padėti jauniems žmonėms įgyti praktinių įgūdžių, kurie padėtų įsitvirtinti darbo rinkoje.

Programoje dalyvavo 11 įmonių, kurios įdarbino 23 jaunuolius (praėjusiais metais įdarbinta 15). 20 jaunuolių dirbo aptarnavimo srityje (padavėjais, pardavėjais, virtuvės darbuotojais, valytojais, pagalbiniais darbuotojais ir kt.), viena mergina – šuniukų kirpykloje, kita mergina aprašė ir į elektroninę parduotuvę kėlė prekes, vienas vaikinas – statybos.

Šiemet darbdaviams, dalyvavusiems programoje ir įdarbinusiems jauną žmogų, iš Savivaldybės biudžeto pravesta 11 865,32 eurų.

Darbdaviui už jauną žmogų, įdarbintą visu etatu, per mėnesį kompensuojama 350 eurų. Jaunasis darbuotojas galėjo rinktis dirbti vieną ar du mėnesius,  visu etatu ar tik savaitgaliais. Kitaip tariant, darbdavys rinkosi, ar jis priims darbuotoją savaitgaliams ar visoms vasaros atostogoms.

Programoje turėjo galimybę dalyvauti 14–19 metų jaunimas, besimokantis Plungės rajono ugdymo įstaigose.

Savivaldybės finansinė parama ir prisidėjimas prie Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos reikšminga ir tuo, kad programos gyvavimas atneša dar ir didelę pridėtinę vertę. Darbdaviai, įmonės turėjo galimybę sklandžiai dirbti nestokodami darbuotojų, o jaunimas savo ruožtu gali rinktis galimybę ne tik išbandyti savo jėgas darbo rinkoje, pajusti savarankiškai uždirbtų pinigų skonį, neretai – ir „pasimatuoti“ profesiją.  

Smagu, kad jaunuoliai buvo patenkinti savo darbu ir didžioji dalis jų išdirbo visą suplanuotą ir su darbdaviu sutartą laiką. Programa džiaugėsi tiek darbdaviai, turėję galimybę įdarbinti jauną žmogų ir gauti finansinę paramą, tiek jauni žmonės, galėdami save išbandyti pasirinktoje sferoje.

Darbdavių ir moksleivių įspūdžiai

Kaip ir kasmet lankėme dirbančius jaunuolius ir juos įdarbinusius darbdavius, kurie geranoriškai dalinosi savo įspūdžiais ir nuomone apie Savivaldybės finansuojamą programą.

Susitikimą su paaugliais ir įmonių vadovais pradėjome nuo pačiame Plungės centre įsikūrusios dviračių parduotuvės – UAB „Salasta“. Ten sutikome besidarbuojantį septyniolikmetį Mykolą Misiūną. Jaunuolis pasakojo, kad čia dirbs mėnesį laiko ir darbas jam patinka – yra įdomus ir nevarginantis.

„Vaikinas tikrai stengiasi ir dirba gerai, – džiaugėsi įmonės direktorius Stasys Pronckus. – Mūsų įmonė neturi didelio poreikio priimti naujus darbuotojus, tačiau pasitaikius šiai galimybei, sutikome įdarbinti jaunuolį ir išleidome atostogauti esamus darbuotojus.

S. Pronckus teigė: nors naujo darbuotojo integracija į naują darbo vietą ir užtrunka iki pusantros savaitės, tai suteikia daug abipusės patirties mokant jauną žmogų. Kalbant apie ateities planus, Mykolas nedaugžodžiavo, tačiau pripažino, kad ateityje vasaros metu dar norėtų padirbėti.

Susitikimus su programos dalyviais tęsėme Plateliuose. Kavinėje „Banga“ mus pasitiko įmonės vadovė Regina Guščiuvienė. Ji supažindino su jaunuoliais, kurių čia įdarbinti net trys (14–17 metų amžiaus). Jaunuoliai džiaugėsi, turėdami galimybę čia dirbti, dirba pamainomis, tad laiko atranda ir poilsiui: laikui su draugais, maudynėms ežere.

„Jaunuoliai sugeba ir po darbo gerai praleisti laiką – nulekia išsimaudyti, miegoti anksti neina – naktinėja, bet tai normalu, juk šiuolaikiniam jaunimui svarbiausia geras „vaibas“, – juokavo R. Guščiuvienė.

Po šilto pokalbio pajudėjome link MB „Plate lyn“. Atvykę išvydome ne tik daugybę pietauti atėjusių žmonių, bet ir maloniai besišypsančias jaunąsias darbuotojas. Paklausus merginų, kaip sekasi darbuotis, atsakė: „Viskas gerai, darbas patinka, o kai oras geresnis – lankytojų daugiau, tad ir dirbti sunkiau.“ Vadovė taip pat pasakojo, kad džiaugiasi kruopščiai savo darbą atliekančiomis merginomis.

Pakalbinome ir tris jaunuolius, dirbusius UAB „VVARFF“, tiksliau – „Porto“ boulinge. Kaip pasakojo  Nojus, jam čia patinka, juolab kad jis čia – ne naujokas, darbo patirties turi iš praeitų metų.

Lietuvių liaudies patarlė teigia: darbas žmogų puošia. O mes įsitikinome, kad gerai nusiteikę darbuotojai patį darbą taip pat padaro patrauklesnį. Džiaugiamės matydami, kad Plungėje ir jos apylinkėse auga darbštus ir atsakingas jaunimas! Linkime sėkmės tiek jaunuoliams, tiek darbdaviams ir tikimės, kad kitais metais programa bus populiaresnė ir bus dar daugiau norinčiųjų joje dalyvauti!

Jaunimo reikalų koordinatorės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.